کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 08 بهمن 1398

دشتی اردکانی : وبلاگ‌نویسان نقش بسزایی در فرهنگ سازی داشتند

دشتی اردکانی : وبلاگ‌نویسان نقش بسزایی در فرهنگ سازی داشتند

رئيس كانون سردفتران و دفترياران در نهمين همایش وبلاگ نویسان دفاتر اسناد رسمی گفت:  وبلاگ‌نويسان نقش بسزايي در آموزش و فرهنگسازي در كل كشور برعهده داشتند.

محمد رضا دشتي اردكاني با بيان اينكه بيش از 60 گروه مجازي در اين حوزه فعال هستند اما هيچگاه اين فعاليت‌ها ماندگار نيستند، افزود: دغدغه تشكيل شوراي عالي مجازي براي وبلاگ نويسان، ماندگاري و شناسنامه‌دار بودنشان است.

 

محمدرضا دشتي اردكاني با اشاره به اينكه تاثير يك كتاب و نوشته به مراتب از تاثير تلويزيون بيشتر است گفت: تاثير فضاهاي مجازي زودگذر است ضمن اينكه اينگونه نرم‌افزارها كه دامنگير خانواده‌هاي ايراني شده است علاوه بر عدم افزودن آموزش و دانش، خساراتي هم به خانواده‌ها وارد مي‌كند.

 

وي به آموزش و فرهنگسازي وبلاگ‌ها درخصوص ترويج سند رسمي اشاره و تاكيد كرد: جريان وبلاگ نويسي به همت 15 نفر از سردفتران فعال از سال 1390 با هدف پياده‌سازي اهداف و مقاصد سران دفاتر همگام با سازمان ثبت اسناد و املاك كشور آغاز شد.

 

 رئيس كانون سردفتران و دفترياران در رابطه با ثبت آني گفت: وبلاگ‌نويسان نقش بسزايي در آموزش و فرهنگسازي در كل كشور برعهده داشتند. شاهد آن بودم که به خصوص از شروع ثبت آنی و الکترونیکی شدن ثبت اسناد، این گروه از همکاران، به آموزش و رفع اشکال دیگران پرداختند و با این اقدامشان، مسیر پیشرفت پروژه عظیم و ملی ثبت آنی را هموار کردند.

 

دشتي اردكاني با اعلام خبري در زمينه حذف دفاتر جاري گفت: آمادگي داريم كه تا پايان سال جاري دفاتر جاري از دفترخانه‌ها حذف و جمع‌آوري شوند و همه دفاتر اسناد رسمي به صورت تمام الكترونيك كار ثبت سند را انجام دهند.

 

وي در ادامه اظهار كرد: آرزو می‌کنم تا رسیدن به آنچه برای ما بهترین است، شورای عالی جامعه مجازی بتواند فعالیت همکاران را در محیط‌های مختلف سامان دهد و باعث پیوستگی هر چه بیشتر همکاران در این فضا شود.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران، در پايان ياد عبدالله خادمي، سردفتر يك مهاباد را گرامي داشت و افزود: اميدواريم ايشان هر چه زودتر به جمع كانون سردفتران و دفترياران بازگردد.

تاریخ ارسال خبر: 
94/8/25