کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 24 مرداد 1399

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز (یکشنبه) از بخش های مختلف کانون سردفتران و دفتریاران بازدید کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز (یکشنبه) از بخش های مختلف کانون سردفتران و دفتریاران بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، حسینعلی امیری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و به همراه سید علیرضا میرشریفی معاون امور اسناد و محمد علی یادگاری مدیر کل امور اسناد وسردفتران ....

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کانون سردفتران و دفتریاران بازدید کرد رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز ( یکشنبه) از بخش های مختلف کانون سردفتران و دفتریاران بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، حسینعلی امیری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و به همراه سید علیرضا میرشریفی معاون امور اسناد و محمد علی یادگاری مدیر کل امور اسناد وسردفتران سازمان ثبت و هیات همراه ضمن بازدید از دفاتر تخصصی بازرسی و نظارت، آموزش و پژوهش، حقوقی و معاضدت قضایی و روابط عمومی از سایر قسمت های این کانون هم بازدید کردند.

امیری ضمن بازدید با ارائه راهکارهایی در زمینه اسکن پرونده های بایگانی شده، لزوم نظم دهی و دقت بیشتر در پروسه رسیدگی به پرونده درحسابداری، بر ضرورت دقت در بخش مجله و سایت کانون و توجه ویژه به لغات و قواعد زبان و ادبیات فارسی، تاکید کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه این دیدار طی نشستی با اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با قدردانی از زحمات این هیات و کارکنان کانون سردفتران و دفتر یاران گفت: حجم کاری موجود در کانون سردفتران و دفتریاران بالاست و انجام همه امور برای حدود چهار هزار نفر سردفتر دفاتر اسناد رسمی کل کشور توسط یک هیات مدیره غیر دولتی کار آسانی نیست.

وی با بیان اینکه در صورت بی نظمی در چنین مکانی مشکلات و گرفتاری هایی برای نظام سردفتری ایجاد می شود و اعتراضات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت اظهار کرد: تا کنون و در مدت سه سالی که من در سازمان حضور دارم از ناحیه کانون سردفتران و دفتریاران از این جهت زحمتی به سازمان ثبت اسناد واملاک کشور داده نشده است و احیانا اگر موارد شکایتی بوده به قدری محدود است که در بررسی های آماری ما به حساب نمی آید و این نتیجه زحمات و تلاش همکاران در این کانون است.

امیری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه نباید به وضع موجود قانع بود و همواره باید با توجه به تحولات روز دنیا حرکت کرد، افزود: با عنایت به اینکه بهبود اوضاع با شتاب قابل توجهی انجام می شود و با ورود نرم افزارهای رایانه ای و تکنولوژی های جدید روز شاهد تحولات فراوان هستیم، باید با نگاهی به وضع موجود در صدد بهبود اوضاع، روش ها و سیستم ها بر آییم.

وی با پیشنهاد اینکه باید هرچه سریعتر برنامه ای جامع برای مکانیزه کردن دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران تهیه شود وآغاز به کار کند گفت: کانون سردفتران و دفتریاران در حال حاضر نیاز به تحلیل اوضاع دارد و باید امور مکانیزه در حدی که طبق برنامه ها به انجام رسیده عملی شود تا با تکمیل کلیه برنامه ها شاهد سیستم پیشرفته ای باشیم. این در صورتی است که اگر منتظر اجرا و بهره برداری تا تکمیل نهایی بمانیم ممکن است برنامه های موجود قدیمی شده و به زمان زیادی نیاز داشته باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه سیستم مکانیزه سازی به دو عنصر فرهنگ سازی و به روز رسانی نیاز دارد ادامه داد: باید در جهت مکانیزه کردن کل سیستم برای رسیدن به اهداف متعالی وتسهیل امور حتی پیش از تکمیل نهایی مکانیزه سازی اقدام کرد.

در پایان این نشست رئیس و اعضای هیات مدیره حاضر در جلسه به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم راهکارهای پیشنهادی خود را مطرح کرد.