کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 22 فروردين 1399

معاون قوه قضاییه در دومین گردهمایی مسئولان روابط عمومی عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها در روابط عمومی باید

معاون قوه قضاییه در دومین گردهمایی مسئولان روابط عمومی عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها در روابط عمومی باید هدفمند باشد
 
دومین گردهمایی مسئولان روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور حسینعلی امیری، معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، صدیق مدیر کل روابط عمومی قوه قضاییه، مرادی سردبیر نشریه مأوی و برخی از مسئولین رسانه ها، اساتید روابط عمومی و مسئولان روابط عمومی استانهای سازمان برگزار شد.

به گزارش کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت، حسینعلی امیری، معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور، گفت: قوه‌ قضاییه اساساٌ در یک دوره گذار قرار دارد و شرایط و برنامه های ویژه‌ای در قوه قضاییه در سایه‌ تئوری توسعه قضایی به برکت دیدگاه‌ها و افکار نو حضرت آیت اله شاهرودی، رئیس قوه قضاییه شکل گرفته است.
 
وی با بیان اینکه امروز از یک قوه قضاییه قوی، مقتدر، مستقل و در حال تحول برخورداریم، افزود: امروز حضور قوه‌ قضاییه در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بسیار پررنگ است و حضور قضات و کارشناسان ما در مجامع بین‌المللی باعث تاثیرگذاری زیادی در سطح بین‌المللی شده است.

معاون قوه قضاییه ادامه داد: از مهرماه سال 83 برنامه پنج ساله سازمان ثبت با همکاری کارشناسان، صاحب نظران درون و بیرون از سازمان تدوین شده و با تایید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به تصویب رییس قوه قضاییه رسید. در این برنامه بر مبنای توانمندی‌ها و امکانات توجه زیادی به نهاد روابط عمومی در جهت اطلاع رسانی هر چه بیشتر و تبیین جایگاه سازمان ثبت اسناد و املاک اشاره شده است.

امیری با بیان این که سازمان ثبت به عنوان یکی از سازمان های حاکمیتی و مهم و جزء پایه‌ای‌ترین سازمان‌های کشور، وظیفه اعتبار بخشی به اسناد، تثبیت مالکیت و هویت دادن به اشخاص حقوقی را دارد و در توسعه پایدار می‌تواند بستر و ابزار تحول باشد، خاطرنشان کرد: روابط عمومی باید به گونه‌ای پایدار، وظایف و اقدامات سازمان را اطلاع‌رسانی کند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: شناختی که در سال‌های اخیر نسبت به سازمان ثبت ایجاد شده، توجه مسوولان و مردم را به این سازمان فراهم آورد چنانچه می‌توان گفت که در طول سه سال در دوره هفتم مجلس، هیچ کدام از طرح‌ها و لوایح مربوط به سازمان ثبت رد نشده و تصویب شده است که همین مساعدت‌ها باعث خدمت‌رسانی ارزان‌تر و سریع‌تر به مردم و تحقق اهداف موجود در تئوری توسعه قضایی می‌شود.

امیری، یکی از مهم‌ترین وظایف ثبت را ایجاد بهداشت حقوقی در جامعه دانست و اظهار داشت: به واسطه شناختی که از سازمان به وجود آمده خوشبختانه به بودجه سازمان توجه شده و امیدواریم دولت و مجلس محترم در بودجه سال 87 کل کشور نیز بودجه سازمان را مناسب پیش‌بینی کنند تا عملیات توسعه سازمان و کارهایی که در حوزه نرم افزار به ویژه در بخش مکانیزاسیون امور ثبتی، کاداستر، طرح جامع املاک و داده آمایی در دست انجام است با مشکل مواجه نشود.

وی در ادامه سخنان خود اطلاع‌رسانی را امری اساسی در جامعه امروز عنوان کرد و گفت: روابط عمومی به افکار مردم شکل می‌دهد و در ضابطه‌مند کردن توقعات جامعه نقشی اساسی دارد.
امیری با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی انتقال خدمات سازمان به افکار عمومی است، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌ها در روابط عمومی باید هدفمند باشد و با انتقال خواسته‌های مردم به مدیران می توان ضمن پویایی روابط عمومی، رابطه‌ای دو سویه بین مدیران و خواسته ‌های اجتماعی برقرار کرد.

معاون قوه قضاییه با تاکید بر این که نحوه اطلاع رسانی نباید برای مردم و مدیران دایر بر اخبار ناامیدکننده باشد، اظهار داشت: تقویت روحیه تفاهم بین پرسنل و مدیران به واسطه حجم بالای کار موجود در سازمان یکی دیگر از نقش‌های روابط عمومی است که در تلطیف فضای کاری بسیار موثر است.

امیری با تاکید بر لزوم ایجاد فضای معنوی و مذهبی به عنوان یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی ابراز داشت: قوه قضاییه یک نهاد حکومتی زیر نظر مقام معظم رهبری است، بنابراین روابط عمومی‌ها در این دستگاه باید در ایجاد فضای مذهبی و معنوی در حوزه کاریشان، هم مسوولیت بپذیرند و هم ایفای نقش کنند.

وی درهمین زمینه اضافه کرد: باید با مذهبی سازی فضای حاکم بر نظام اداری، ضریب اشتباه و خطا را پایین آورد.
رییس سازمان ثبت، با بیان اینکه کار روابط عمومی‌ها منحصر به ساعات اداری نیست افزود: اطلاع رسانی به موقع به جا و سریع از وظایف مهم روابط عمومی است و اخبار باید توسط افراد آشنا به اصطلاحات تخصصی حوزه قضایی تنظیم شود تا با انتشار به موقع، کارایی مناسب داشته باشد.

امیری در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های رسانه های دیداری و شنیداری برای ارایه عملیات سازمان و منطقی شدن توقعات مردم تاکید کرد و گفت: روابط عمومی باید در مجموع، اعتماد عمومی مردم را به دستگاه ایجاد کند و اعتماد عمومی مهمترین سرمایه مدیران در دستگاه دولتی به ویژه در قوه قضاییه و سازمان ثبت به خاطر نوع کار است.
در ادامه این گردهمایی، اردشیر صدیق، مدیر کل روابط عمومی قوه‌ قضاییه تاکید کرد که لازم است آنچه در سازمان‌های ما وجود دارد را طبقه‌بندی و افکار مردم را در رابطه با اقداماتی که انجام می‌دهیم، مهندسی کنیم.