کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 09 اسفند 1398

طبق تفاهم نامه کانون سردفتران و سازمان ثبت با دانشگاه گرونوبل فرانسه دوره های حقوق، IT و مدیریت در ک

رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران:
طبق تفاهم نامه کانون سردفتران و سازمان ثبت با دانشگاه گرونوبل فرانسه دوره های حقوق، IT و مدیریت در کشورمان برگزار می شود
رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران از برگزاری دوره های حقوق، IT، مدیریت و دوره های مورد نیاز کانون، طبق تفاهم نامه این کانون و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با دانشگاه گرونوبل فرانسه در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، هادی معزالدینی در حاشیه نخستین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی حقوق قضایی با گرایش علوم ثبت مرکز آموزش علمی کاربردی کانون سردفتران و دفتریاران، ضمن تبریک به فارغ التحصیلان این مرکز گفت: هیات مدیره انتخابی کانون سردفتران و دفتریاران در سال 1381 تفاهم نامه ای را با دانشگاه علمی کاربردی در زمان ریاست آقای حق پناهی به امضا رساندند.
 وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد رشته حقوق قضایی با گرایش علوم ثبتی ایجاد شود و کانون سردفتران ودفتریاران هم با خرید ساختمان فعلی مرکز آموزش علمی کاربردی، این مکان آموزشی را در اختیار دانشگاه قرار داد که امیدواریم مقطع کارشناسی ارشد با امضای موافقت نامه با دانشگاه علمی کاربردی در این مرکز راه اندازی شود.
معزالدینی در ادامه در رابطه با توافقات این کانون با دانشگاه های فرانسه، اظهار داشت: پیش از این موافقت نامه ای را با دانشگاه لیون فرانسه به امضا رساندیم که بر اساس آن هر ساله دو سردفتر اسناد رسمی پس از گذراندن آزمون و طی مراحلی، جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عازم کشور فرانسه می شوند.
رئیس هیات مدیره کانون سردفتران ودفتریاران به تفاهم نامه این کانون و دانشگاه علامه طباطبایی با دانشگاه لیون 3 فرانسه اشاره و ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه هم جهت طی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به امضا برسد و در آینده نزدیک اجرایی شود.
معزالدینی به سفر اخیر خود و برخی مسئولان سازمان ثبت که به همت امیری رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور صورت گرفت اشاره و خاطر نشان کرد: طی این سفر، تفاهم نامه ای بین کانون سردفتران و دفتریاران و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با دانشگاه گرونوبل فرانسه به امضا رسید که دانشگاه مذکور دوره های حقوق، IT، مدیریت و دوره هایی که کانون سردفتران و دفتریاران به آن نیازمند است را در ایران اجرا کند.
وی در پایان از سفر چند روز آتی هیاتی از دانشگاه گرونوبل فرانسه به کشورمان جهت پیگیری و اجرایی شدن این تفاهم نامه خبر داد و ابراز داشت: امیدواریم توافقات هرچه سریعتر حاصل و دوره های مذکور در کشورمان آموزش داده شوند.