کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 09 اسفند 1398

رییس هیأت مدیره کانون سردفتران در مراسم گرامیداشت دهه فجر

رییس هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، پایبندی خود را با آرمان های امام راحل(ه) و مقام معظم رهبری به نمایش خواهیم گذاشت.

 

به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، هادی معزالدینی در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر، با تبریک این ایام و قدردانی از حضور معاون ریی س قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، معاونان و هیات همراه، سردفتران و دفتریاران دفاتر اسناد رسمی گفت: در سیر تحلیلی تاریخ، ماه بهمن در قلب زمستان جای دارد و برای مردم ما همواره با خاطره‌ای گرمابخش توأم بوده است. چرا که اگر ایرانیان باستان در این ماه، مراسم جشن سده را برای پیدایش آتش برگزار می‌کردند، اینک در همین ماه، پیدایش انقلابی آتشین را که تابش نور معنوی و الهی دارد، جشن می‌گیرند و منظور،  همان نور آزادی خواهی و کرامت خواهی حقیقی برای انسان است که خداوند تبارک و تعالی با آفرینش او برخود آفرین گفت.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره قیام ملت بزرگ ایران و بنیان‌گذار کبیر، حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در بهار سی‌امین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، وفاداری و پای‌بندی خود را به آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه و محبوب، ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی)اعلام داشت و با آرمان‌های بلند معمار کبیر انقلاب،  مقام معظم رهبری و خون مقدس شهدا تجدید بیعت ‌و ابراز امیدواری کرد: با حضور در راهپیمایی 22 بهمن اتحاد ملی و انسجام اسلامی خود را به نمایش می ‌گذاریم چرا که هر سالی که از آن یوم الله عظیم می‌گذرد آثار و برکات آن روشن‌تر از پیش می‌شود.

 

معزالدینی قرار گرفتن نام میهن اسلامی مان در فهرست سی کشور نخست دنیا در تولید علم و پژوهش، دستیابی به دانش شبیه‌سازی و  پیشرفت‌های خیره‌کننده، قرار گرفتن در عرصه سدسازی در ردیف برترین‌های جهان، تولید تجهیزات دفاعی؛ اعم از زیردریایی، هواپیماهای رادارگریز، موشک‌های فوق پیشرفته، کشف و تولید داروی بیماری‌های مهلک و صعب‌العلاج برای نخستین بار، قرار گرفتن در ردیف ده کشور نخست اتمی جهان را به معنای حقیقی جمله امام راحل دانست و گفت: انقلاب ما معنای واقعی انفجار نور و معجزه بزرگ قرن بود.

 

رییس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، ادامه داد: انقلاب اسلامی، تلاشی برای آب و نان نبود بلکه حرکتی برای آزادی و حاکمیت ارزش‌های اسلامی بود و به دلیل پایداری آرمان‌هایش همواره پایدار خواهد ماند. در عین حال نیز این قیام، قیامی ابتر و بی‌پشتوانه نبوده و سابقه‌ای از نهضت عظیم عاشورا و  قیام خونین پانزده خرداد را در گذشته خود داشته است.

 

وی افزود: این حرکت، حرکتی مردمی بود، چرا که از متن مردم و از درون طبقات و لایه‌های اجتماع می‌جوشید و پیوندی عمیق و ناگسستنی با اعتقادات و سنن مردم ایران داشت و فراگیر نیز بود. بدین معنا که هیچ قشری از اقشار جامعه از این قافله عقب نماند و همه گروه‌ها، دسته‌ها، احزاب و اصناف با هر مسلک و اعتقاد در سیل خروشان حرکت مردم رنگ باخته و به این دستور الهی جامه عمل پوشاندند.

 

معزالدینی گفت: این قیام آزادی بخش، از رهبری خردمندانه‌ای برخوردار بود که صرفاً در اندیشه براندازی نظام طاغوت و برچیدن بساط سلطنت در کشور نبود که به نفی سلطه خارجی نیز می‌اندیشید و در عین حال درصدد پیروزی نظام الهی بود که آزادی و کرامت انسان‌ها را در سایه اسلام ناب محمدی و منافع آن نوید می‌داد. ویژگی مهم رهبری انقلاب آن بود که وی نماینده حزب و گروه خاصی نبود و نه به دلیل اهداف سیاسی و کسب قدرت که به خاطر ادای تکلیف قدم به میدان مبارزه نهاده بود و همین احساس پاک و مقدس را به پیروان خود که شیفتگان او نیز بودند منتقل می‌کرد.

 

رییس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، اظهار داشت: بر ماست که برای رساندن جایگاه دفاتر اسناد رسمی و شأن کاتبان بالعدل به مرتبه‌ای که مورد پسند خداوند و شارع مقدس و این جامعه الهی است، هماهنگی بیشتری با آرمان‌ها و ارزش‌های این تحول عظیم و انقلاب شکوهمند داشته باشیم و با استعانت از سرچشمه جاوید و زلال آیین مقدس محمدی (ص) و نیز فرهنگ دیارمان و با بذل عنایت و توجه ویژه به جوانب گوناگون و فراز و نشیب این راه پرپیچ و خم به سهم خود صبغه الهی بیشتری به این حرفه مقدس بدهیم و با حضور خود در تصمیم‌گیری‌های کلان حقوقی کشور و بهره‌گیری از ایمان، حسن نظر، دانش و تجربه یکدیگر به جایگاه مطلوب و شایسته خود نزدیک شویم.

 

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری امسال را سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی اعلام فرمودند، ما و شما با اتحاد، انسجام و همدلی با اهداف عالیه خود و کانون سردفتران و دفتریاران که همانا سرافرازی و رسیدن به جایگاه رفیع علم و دانش است برسیم، به امید آنکه حمایت‌های فکری و معنوی همکاران، همواره همراه ما باشد.

 

رییس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران در پایان سخنان خود  به فعالیت‌های دو ساله اخیر این کانون اشاره کرد و گفت: صدور 181 مورد آراء وحدت رویه از طرف کمیسیون مربوطه، اعطاء وام به سه هزار و 15 از طرف صندوق تعاون کانون از مرداد 1384، ارائه 540 نظارت مشورتی دفتر حقوقی به سردفتران، بازرسی 291 دفتر اسناد رسمی از ابتدای تشکیل دفتر نظارت و بازرسی کانون، برگزاری جشن اولین دوره فارغ‌التحصیلی مرکز آموزش علمی ـ کاربردی کانون با 180 فارغ‌التحصیل و

اقدام به ارتباط با کانون سردفتران کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، مراکش، الجزایر و برزیل به منظور افزایش سطح تبادل اطلاعات و آگاهی‌های علمی و صنفی و اخذ بورسیه تحصیلی که در این زمینه توافقاتی با دانشگاه لیون 3 فرانسه(جهت اعزام دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در رشته حقوق سردفتری و حقوق خصوصی) و دانشگاه گرونوبل جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در 5 رشته مدیریت فناوری اطلاعات، حقوق تجاری، مالکیت فکری و فناوری‌های جدید و... امضاء شد و اکنون در مرحله اجرا قرار دارد، از جمله اقدامات این کانون بوده است.

 

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از کلیه اعضای دفاتر تخصصی کانون سردفتران  و دفتریاران از برخی اعضای این دفاتر تجلیل شد.

 

از دفتر آموزش و پژوهش: محمد علومی سردفتر 300، احمد ادیب نظری سردفتر 428، احسان پیر داده سردفتر 619 ، سید فرید الدین محمدی سردفتر 727 تهران و محمد اقبالی درخشان ویراستار و مترجم هیات تحریریه.

 

دفتر حقوقی: عسگر جعفر زاده سردفتر 118، خسرو عباسی داکانی سردفتر 106، مرتضی قلی شفیعی سردفتر203 و محمود محمد زاده سردفتر 495 تهران.

 

دفتر روابط عمومی: اسماعیل بخشی سردفتر 485 ، احمد محمدیان سردفتر309 ، احمد علی سیروس سردفتر 111 و امیر حسین وحیدی دفتریار دفتر 5 تهران .

 

دفتر مالی، رفاهی: علی جلیلیان سردفتر 601، محسن میراب زاده سردفتر 148 ، غلامرضا شهباز زاده سردفتر 13 و علیرضا علی اکبر سردفتر 605 تهران .

 

انتهای پیام