کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 05 خرداد 1397

 

آدرس كانال ما در تلگرام
@notary_ir

صفحه ما در اينستاگرام
notary.ir

صفحه ما در سايت آپارات

تشکیل کانون کرمانشاه با حضور مسوولان سازمان ثبت و رییس کانون سردفتران و دفتریاران

تشکیل کانون کرمانشاه با حضور مسوولان سازمان ثبت و رییس کانون سردفتران و دفتریاران

كانون سردفتران استان كرمانشاه با حضور مديران ارشد اسناد سازمان ثبت و رييس كانون سردفتران و دفترياران افتتاح شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و رييس كانون سردفتران و دفترياران پيش از همايش تشكيل كانون كرمانشاه با آيت‌ الله علما، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان كرمانشاه ديدار کردند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در اين ديدار انضباط و دقت در ثبت اسناد برای کشور را داراي بركات فراوان و امري ضروری دانست.

 

آیت‌الله مصطفي علما اظهار داشت: خدمات و اصلاحاتی که نیاز است باید بر مبنای آمار دقیق ثبت اسناد انجام گیرد که این موضوع اهمیت ثبت اسناد را نشان می‌دهد. ثبت اسناد از زمان گذشته طولانی در ایران سابقه دارد، اما امروز باید باتوجه به پیشرفت زمان این موضوع را به‌صورت مدرن‌تری مدیریت کرد تا بتوانیم اسناد را برای اداره کشور و آیندگان به درستی ثبت کنیم.

 

وي ضمن تقدير و تشكر از مديران ارشد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و كانون سردفتران اظهار اميدواري كرد: با شكل گيري كانون سردفتران و دفترياران در استان كرمانشاه، امور مربوط به ثبت اسناد بيش از پيش در مسير خدمت به مردم حركت كند.

 

در ادامه نشستي باحضور معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و رييس كانون سردفتران و دفترياران، مرادی، مدیرکل امور اسناد، دالوندي، مديركل ثبت استان كرمانشاه، صدری، مدیرکل ثبت استان، حيدرزاده مديركل ثبت كردستان، دادستان كرمانشاه، امام جمعه اهل سنت استان، قضات دادگاه انتظامي استان برگزار شد.

 

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اين ديدار با تشريح تحولات نظام ثبتي و تشريح ثبت آني تاكيد كرد روز به روز شاهد تحولاتي در اين حوزه خواهيم بود.

 

انجم شعاع گفت: يكي از كارهاي مهم، اساسي و زيربنايي در سازمان ثبت ثبت الكترونيك اسناد بوده است، كه مانع از بروز مشكلات و پرونده هاي قضايي مي شود و در اين راستا شاهد كاهش چشمگير جعل در تنظيم اسناد بوده‌ايم.

 

وي افزود: سازمان ثبت اسناد با تاکید رئیس قوه قضاییه و همت معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در صدد برآمد که مشکلات این سازمان را برطرف سازند. ارايه خدمات ثبتی با کنترل‌های هوشمند و الکترونیکی در بخش‌های ثبت املاک‌، ثبت اسناد و ثبت اختراعات از دستاوردها و نتایج تلاش‌های اخیر این سازمان است.

 

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: سازمان ثبت هنوز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که ناشی از عواملی چون کمبود نیروی انسانی و نیاز به جذب و بهره‌گيري بيش‌تر از نیروهای متعهد و استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین است که البته امروز در وضعیت مناسب‌تری نسبت به گذشته قرار داریم.

 

وي همچنين تاكيد كرد كه كانون ها و جوامع، دفاتر اسنادرسمي ‌و سازمان ثبت به همراه يكديگر بايد خلاءها را يافته و تقاضاي رفع آن را ارايه دهند تا با پيشنهادات خوب و مفيد، شاهد رفع مشكلات باشيم.

 

هم چنين محمدرضا دشتی اردکانی، رييس كانون سردفتران و دفترياران، وظایف کانون سردفتران را بر شمرد ونقش و اهمیت سند رسمی را تشريح كرد.

 

وي از ثبت آني خدمات به عنوان يكي از دستاوردهاي مهم چند سال اخير سازمان ثبت با همكاري دفاتر اسنادرسمي اشاره كرد و بر ارتقاء جايگاه دفاتر اسنادرسمي در كشور تاكيدكرد.

 

دشتي اردكاني به تشكيل كانون در استانهاي مختلف كشور اشاره كرد و با بيان اين‌كه هم اكنون تنها چند استان جامعه سردفتران و دفترياران دارند و در اكثر استان‌ها كانون تشكيل شده است، اظهار اميدواري كرد در ساير استان ها هم كانون سردفتران تشكيل شود چون اين شكل‌گيري مي‌تواند بازويي براي خدمت رساني بهتر كانون سردفتران و دفترياران باشد.

 

 وي همچنين بر ضرورت پيوستن كشورمان به اتحاديه جهاني سردفتران اشاره كرد و به شرح مختصري از سفرهاي اخير هيات مديره كانون و دستاوردهاي آن پرداخت.

 

در ادامه اين مراسم محمدصادق صديقي صفايي، رييس كانون سردفتران و دفترياران كرمانشاه ضمن تشكر از حضور مديران سازمان ثبت و رييس كانون سردفتران و دفترياران پيشنهاد كرد از آنجايي كه استان كرمانشاه در مسير عبوري زائران عتبات عاليات قرار دارد،‌ زائرسرايي از سوي كانون كرمانشاه در اين استان تاسيس شود تا خدمت رساني قابل قبولي از سوي جامعه سردفتري كشور به عاشقان حسيني و زائران كربلا صورت گيرد.

 

ساعاتي ديگر در ادامه اين مراسم،‌ سردفتران و دفترياران استان كرمانشاه با دشتي اردكاني، رييس كانون سردفتران و دفترياران ديدار و گفت وگو خواهند كرد.

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/10/15