کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 31 خرداد 1397

 

آدرس كانال ما در پيام رسان ها
تلگرام @notary_ir

اينستاگرام notary.ir

سروشnotary_ir

گپ notary_ir

آي گپ notary_ir

آپارات notary_ir

با حضور رئیس کانون سردفتران و دفتریاران جلسه هم‌اندیشی سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی برگزار شد

با حضور رئیس کانون سردفتران و دفتریاران  جلسه هم‌اندیشی سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی برگزار شد

جلسه هم‌اندیشی سردفتران و دفترياران خراسان رضوي در مشهد، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، در جلسه هم‌انديشي سردفتران و دفترياران خراسان رضوي كه 16 دي ماه 1395 در سالن اجتماعات كانون سردفتران و دفترياران خراسان رضوي برگزار شد، محمدرضا دشتي اردكاني؛ رئيس كانون سردفتران و دفترياران، اعضاي شورايعالي كانون‌ها و جوامع سردفتري كشور؛ (محمد عظيميان، محمد سعيدي، محمدرضا محامد، حسين اورعي، عليرضا رضايي، اميرمسعود مرادي، محمدرضا اديب و عطاءالله حيدرزاده) و اعضاي كميته پارلماني كانون سردفتران و دفترياران حضور داشتند.

 

محمدرضا دشتي اردكاني، در اين جلسه به ارائه گزارشي از وضعيت فعلي دفاتر اسناد رسمي، موضوع تنظيم سند خودرو در دفاتر اسناد رسمي، برداشت ناصحيح نيروي انتظامي از ماده 29 قانون راهنمايي و رانندگي، اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمي و انتخابات پيش روي كانون خراسان رضوي پرداخت.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران با اشاره به ضرورت تشكيل شورايعالي كانون‌ها و جوامع سردفتري گفت: با اتخاذ تصميم‌هايي كه در اين شورايعالي گرفته مي‌شود، مي‌توان براي بهبود ساختار اداري، مديريتي و اجرايي كانون‌ها و جوامع استان‌ها و نحوه تعامل استان‌ها هماهنگ‌تر عمل كرد.

 

وي همچنين به ضرورت وجود كميته پارلماني نيز اشاره كرد و افزود: كميته پارلماني با همت و تلاش همكاران براي رسيدن به اهداف كانون سردفتران و دفترياران تشكيل شده است كه همكاران بايد از حمايت خود در اين زمينه دريغ نكنند.

 

دشتي اردكاني با اشاره به وضعيت فضاي مجازي و استفاده از اين فضا براي بهبود شرايط كاري گفت: فضاي مجازي در دنياي امروز در كنار تبليغات و اطلاع‌رساني، نقش پررنگي ايفا مي‌كند و تمامي همكاراني كه در فضاي مجازي فعاليت مي‌كنند بايد در تلاش براي حفظ و ارتقاي شأن سردفتري باشند و از ارسال پيام‌هايي كه موجب تضعيف صنف يا جايگاه دفاتر اسناد رسمي در جامعه و سوءاستفاده برخي افراد ‌مي‌شود، خودداري كنند.

 

به گفته رئيس كانون سردفتران و دفترياران، حفظ وحدت بین دفاتر اسناد رسمی و بین کانون سردفتران و دفتریاران امری ضروري است تا همه از اين وحدت آگاه شده و جايگاه سند رسمي حفظ شود.

 

وی همچنین با اشاره به اهمیت انتخابات کانون خراسان رضوی به همکاران خراسانی توصیه کرد با حضور حداکثری خود در انتخابات، همکارانی را به عنوان اعضاي هیات مدیره انتخاب كنند كه علاوه بر توانمندی و قدرت اجرایی، دارای انگیزه بالا برای این مسئولیت مهم باشند.

 

در ادامه جلسه، رئيس و نايب رئيس كانون سردفتران و دفترياران به سوالات حاضرين در جلسه پاسخ دادند.

 

دشتي اردكاني در پاسخ به پرسشی درخصوص نحوه عملکرد کمیسیون تقسیم اسناد گفت: در تهران برابر مصوبه کمیسیون تقسیم اسناد هر دفترخانه مجاز به تنظیم 4 بانک یا سازمان دولتی که سردفتر قبلا به کمیسیون اعلام كرده، است و مسئولیت رعایت حد نصاب ماهانه آن هم به عهده سردفتر و مسئولیت کمیسیون اسناد در شهرهای دیگر در اختیار کانون‌ها و جوامع است.

 

سپس محمد عظیمیان، نايب رئيس كانون سردفتران و دفترياران با اشاره به وضعیت ماده 69 در اصلاحیه پیشنهادی قانون دفاتر درخصوص حذف امضاي دفترياران از اوراق و جايگاه دفترياران در اصلاحيه قانون دفاتر اسناد رسمي گفت: در اصلاحيه قانون دفاتر اسناد رسمي، جايگاه معاونت دفترخانه براي دفترياران تعريف شده است كه در غياب سردفتر تمامي امور دفترخانه توسط دفتريار اداره مي‌شود.

 

همچنين، در اين همايش رئيس كانون سردفتران و دفترياران استان البرز و عضو شورايعالي سردفتري به بيان ضرورت تشكيل شورايعالي كانون‌ها و جوامع پرداخت و گفت: به جهت گستردگی کار و استفاده از توانمندی‌های کانون‌ها و جوامع سردفتران و دفتریاران در سراسر کشور، تشكيل شورايعالي كانون‌ها و جوامع لازم و ضروري است تا در امور مهم با استفاده از توان حداکثری همه کانون‌ها تصمیمات بهتری گرفته شود.

 

محمد سعيدي همچنين به ارائه گزارشي از روند تاسيس شورايعالي و ضرورت آن و برنامه‌هاي آتي اين شورا پرداخت.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/10/19