کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 22 تير 1399

رئیس کانون سردفتران: کلیه وجوه حقوق دولتی و قانونی در دفاتر اسناد رسمی از طریق سیستم pos انجام خواهد شد

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با ابراز امیدواری نسبت به تجهیز کلیه دفاتر اسناد رسمی کشور به سیستمدریافت الکترونیکی وجوه، گفت: دریافت کلیه وجوه حقوق دولتی و قانونی در دفاتر اسناد رسمی از طریق سیستم pos انجام خواهد شد.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی با بیان اینکه از این پس مراجعان به دفاتر اسناد رسمی می توانند کلیه هزینه های مربوطه را با استفاده از کارت های عضو شتاب پرداخت کنند، گفت: اجرای این طرح با هدف تسهیل امور اداری مردم، کاهش مراجعات حضوری به شعب و در نتیجه کاهش ترددهای درون شهری آغاز شده و در حال انجام است.
 
وی با اشاره به اجرای سامانه پرداخت الکترونیکی وجوه (pos) در دفاتر اسناد رسمی و رضایت حاصله از نحوه انجام عملیات سامانه و تائید آن توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان محاسبات کشور و بانک مرکزی ایران، اظهار داشت: با تایید معاون هزینه و خزانه دار کل کشور مبنی بر قابل پذیرش بودن فیش های صادره از نرم افز ار با مهر سران دفاتر به جای مهر بانک و همچنین قابل پذیرش و کنترل بودن اسناد صادره از نرم افزار به عنوان اسناد مثبته در ذیحسابی ها و نحوه کنترل حساب ها، پس از تاریخ نصب، راه اندازی و آموزش سامانه پرداخت الکترونیکی وجوه در دفاتر اسناد رسمی، واریز وجوه از طریق سامانه مزبور انجام می شود.
 
دشتی اردکانی ادامه داد: با گزارش بانک ملی ایران مبنی بر راه اندازی موفقیت آمیز سامانه در هر یک از دفاتر اسناد رسمی، ادارات کل ثبت استان نسبت به انسداد حسابهای سنتی حق الثبت و سایر درآمدهای ثتبی اقدام خواهند کرد و دفاتر اسناد رسمی ملزم به ورود اطلاعات کامل فیلد های نرم افزار مربوطه و از جمله شماره ملی معامل و متعامل و نوع سند هستند.
 
وی در رابطه با دفاتری که تاکنون سامانه پرداخت الکترونیکی وجوه (pos) در آن ها نصب نشده است، گفت: این دفاتر مکلف به ایجاد بستر سخت افزاری مورد نیاز جهت نصب نرم افزار دریافت الکترونیکی وجوه هستند و امیدواریم بزودی کلیه دفاتر اسناد رسمی در کشور به این سیستم مجهز شوند.
 
 رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در پایان از مصوبه اخیر هیات مدیره این کانون خبر داد و گفت: در آخرین جلسه هیات مدیره کانون، مقرر شد آن دسته از سران دفاتر اسناد رسمی که فاقد رایانه و دستگاه چاپگر مخصوص و دستگاه pos هستند می توانند از طریق کانون نسبت به تهیه و ابتیاع آن اقدام کنند. ضمنا بانک ملی تقبل کرده است که کارت اعتباری متناسب با حجم فعالیت دفاتر را در اختیار سران دفاتر اسناد رسمی قرار دهد.
انتهای پیام