کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 18 تير 1399

رییس کانون سردفتران: 7 سردفتر اسناد رسمی برای ادامه تحصیل در دانشگاه گرونوبل به فرانسه اعزام می شوند

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: 7 سردفتر اسناد رسمی برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه گرونوبل به کشور فرانسه اعزام می شوند.  

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی در رابطه با اقدام اخیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و این کانون مبنی بر اعزام سردفتران متقاضی ادامه تحصیل به کشور فرانسه، اظهار داشت: بالا بردن طراز علمی سردفتران اسناد رسمی که در واقع مشاورین حقوقی مردم برای نقل و انتقال اموال و تنظیم کننده اسناد و قراردادهای ایشان اند و همچنین از ارکان اصلی برقرار کننده امنیت روانی جامعه در فضای حقوقی اند، از ضرورت های این حرفه شغلی حساس است، با همین نگاه، کانون سردفتران و دفتریاران با حمایت های امیری، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اقدام به انعقاد توافقنامه ای با دانشگاه گرونوبل فرانسه کرد که یکی از دانشگاه های طراز اول این کشور است.

وی ادامه داد: تا کنون پذیرش 7 نفر از سردفتران متقاضی ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای رشته های حقوق خصوصی، حقوق سردفتری، حقوق جزا، حقوق مالکیت فکری و مدیریت فناوری اطلاعات صادر شده که در شرف اعزام اند و مدارک 18 نفر متقاضی واجد شرایط دیگر نیز در دست اقدام است.

دشتی اردکانی در رابطه با استقبال سردفتران از توافقنامه فوق الذکر، گفت: استقبال برای خود ما هم غافلگیر کننده و در عین حال امیدوار کننده بود طوری که 547 سردفتر مدارک خود را به کانون ارسال کرده اند. این علاقمندی که در عین حال شاخصی از ضرورت و نیاز سردفتران کشور به ادامه تحصیل و بالا بردن سطح علمی است نیازمند توجه و تدابیر ویژه ای هم هست. امید که با حمایت های سازمان ثبت بتوانیم در سال های آتی ضمن افزایش تعداد اعزام شوندگان و برگزاری کلاس ها توسط اساتید دانشگاه گرونوبل در ایران، گام های اساسی در این خصوص برداریم.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران در پایان در رابطه با اینکه آیا توافقنامه مذکور صرفا به اعزام دانشجو محدود است یا برنامه های آموزشی دیگر را هم شامل می شود، گفت: در کنوانسیون انعقادی بین کانون سردفتران با دانشگاه گرونوبل فرانسه علاوه بر اعزام دانشجو تعاملات دیگری نظیر سمینارهای علمی و موضوعی، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و انجام مطالعات تطبیقی نیز پیش بینی شده که انشاءالله امیدواریم در آینده ای نزدیک اجرا شود.

انتهای پیام