کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 فروردين 1399

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران:تشکیل بسیج کانون انسجام دهنده همه فعالیت های خالصانه و خدامحور است

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران:تشکیل بسیج کانون انسجام دهنده همه فعالیت های خالصانه و خدامحور است

بسیج تخصصي کانون سردفتران و دفتریاران به ‌مناسبت فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران عصر امروز 17 بهمن ماه در جشن دهه فجر افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، در این مراسم دكتر احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مديران و معاونان سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، محمدرضا دشتی‌اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و اعضاي هيات مديره كانون، نماينده مجلس و جمعی از حقوقدانان و سردفتران و دفترياران حضور داشتند.

 

در اين مراسم رئيس كانون سردفتران و دفترياران ضمن سلام و درود به پيشگاه صاحب اصلي اين انقلاب حضرت بقيه الله الاعظم عج، معمار و بنيانگذار كبير آن حضرت امام خميني رضوان الله تعالي عليه، مقام معظم رهبري و ولي امر مسلمين حضرت ايت الله خامنه اي؛ ياد  شهداي انقلاب اسلامي، جنگ تحميلي، شهداي مدافع حرم آل الله، شهداي آتش نشان، شهداي منا، بويژه مرحوم عبدالله خادمي را گرامي‌ داشتند.

 

محمدرضا دشتي اردكاني گفت: بسيار بجاست ياد و خاطره رشادت هاي ايثارگران و جانبازان و آزادكان عزيز بخصوص همكاران سردفتر و دفترياراني كه آراسته به اين زيور هستند را گرامي بداريم.

 

وي افزود: سالروز پيروزي انقلاب شكوهمند و عظيم و موثر اسلامي را به حضور شما  ميهمانان ارجمند، معاون قوه قضاييه و رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، معاونان و مديران كل و نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، همكاران سردفتران و دفترياران اسناد رسمي تبريك و تهنيت عرض مي‌نمايم.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران با اشاره به تشكيل بسيج تخصصي كانون افزود: ‌عزيزان همه مي‌دانيم كه بسيج از اولين دستاوردهاي انقلاب اسلامي است كه به فرمان امام رحمه الله عليه تشكيل شد و امروز حسب ضرورت زمان و تغييرات ميدان مبارزه با بدخواهان به نحو مقتضي تغيير لازم را در خود بوجود اورده كه تشكيل بسيج تخصصي در حوزه هاي مختلف از جمله حوزه حقوقي از آن دست است.

 

دشتي اردكاني افزود: همه ما مي‌دانيم كه بسيج نيرويي بدون چشمداشت مالي و منفعت‌هاي رايج در حوزه انگيزه و خدمت رساني بويژه خدمت به مردم است و انصافا چه گره‌هاي بزرگي كه با كمك و حضور آگاهانه بسيج  باز شده است.

 

به گفته رئيس كانون سردفتران و دفترياران، نفس اين حركت و با همان درجه از خلوص و صفا در هر جا تسري يافت همين بركات را به همراه داشت. از جمله در كانون سردفتران و دفترياران كه بصورت تخصصي و حرفه اي تشكيل شده و ان شالله ثمرات ان را بزودي شاهد خواهيم بود . امروز مبارزه ما در حوزه فساد مقاصد دشمن را با ناكامي روبرو خواهد ساخت و يكي از دستور كارهاي اساسي و مهم بسيج كانون نيز همين مبارزه با فساد است.

 

وي تاكيد كرد: عزيزان، اگر بدقت بنگريم در مي‌يابيم كه سران دفاتر و دفترياران اسناد رسمي با عملكرد خود در خدمت رساني  به مردم و دولت و نظام اسلامي در واقع خود يك بسيجي اند و يارو ياور اين مردم . تشكيل بسيج كانون انسجام دهنده همه فعاليت هاي خالصانه و خدامحور اين روحيه كه روحيه بسيجي نام گرفته  است. 

 

به گفته رئيس كانون سردفتران و دفترياران، اعتمادی که امروز حاکمیت به دفاتر اسناد رسمی دارد، به دلیل اعتماد مردم در طول سال‌های متمادی به این دفا‌تر است. امروزه مردم حتی برای حل مسائلی که مربوط به دفا‌تر اسناد رسمی نیست، مثل مسائل خانوادگی، سردفتران را امین و مشاور خود می‌دانند. وقتی حاکمیت اعتماد مردم به این دفا‌تر را دید و مشخص شد که این دفاتر هر مشکلی حتی مشکلاتی غیر از اسناد و انتقال املاک، مثل مشکلات خانوادگی را حل می‌کنند و نمی‌گذارند به دستگاه‌های قضایی وارد شود، این اعتماد را پذیرفت.

 

وي ادامه داد:‌ سردفتر خیلی از مشکلات را در‌‌ همان دفتر حل می‌کند، ولی متاسفانه این موضوع مغفول مانده است. متاسفانه آماری در این خصوص نداریم، زیرا سردفتر نه آن را ثبت می‌کند و نه حق‌الزحمه‌ای برای انجامش می‌گیرد. به خاطر همین امانتداری سردفتر است که مردم به آنها مراجعه می‌کنند. به جرات می‌توانم بگویم که هر دفترخانه‌ در کشور هر ماه حداقل یک اختلاف را حل می‌کند و نمی‌گذارد که آن به محاکم قضایی راه پیدا کند.

 

دشتي اردكاني در پايان تاكيد كرد: از جناب آقاي دكتر تويسركاني تقدير و تشكر داريم بابت حمايت‌ها و مساعدت‌هاي ايشان در زمينه ماده 29 قانون راهنمايي و رانندگي و موفقيت‌هايي كه در اين زمينه به دست آمد.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/11/17