کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 فروردين 1399

مسوول بسیج کانون سردفتران و دفتریاران در جشن دهه فجر: ریشه استوار بسیج ریشه در اعتقادات قلبی مردم دارد

مسوول بسیج کانون سردفتران و دفتریاران در جشن دهه فجر: ریشه استوار بسیج ریشه در اعتقادات قلبی مردم دارد

حجت الاسلام محمدكاظم فرقاني، مسوول بسيج كانون سردفتران و دفترياران در جشن دهه فجر در كانون با تبريك ايام فرخنده دهه فجر و سالروز پيروزي انقلاب اسلامي گفت: سي و هشتمين بهار از عمر اين تحول عظيم و عميق در ايران و جهان گذشته كه پايه‌هاي آن مبتني بر آگاهي و دانايي عمومي و هدايت يك مرجع بزرگوار و انسان وارسته‌اي بود كه با بسيج مردمي همراه شد و امروز به شايستگي راه امام را طي مي‌كند و روز به روز بر عظمت آن افزوده مي‌شود.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، وي بسيج را به معني شجره طيبه دانست كه ريشه آن در عمق فطرت پاك مردم و اعتقاد به دين و آيين و مذهب تشيع است.

 

فرقاني ريشه استوار بسيج را در اعتقادات قلبي مردم مستحكم خواند و ادامه داد: امروز شاهد ثمرات مبارك بسيج هستيم و نقش بي‌بديل آن در دوران دفاع مقدس در كنار سپاه و ارتش دلاور بر كسي پوشيده نيست.از همه مهمتر گسترش فرهنگ و روحيه بسيجي بوده كه كشور امروز از لحاظ علمي، فناوري و دانش بهره‌مند شده است.

 

وي در ادامه به تشكيل بسيج تخصصي در تمام زيرمجموعه‌هاي قوه قضاييه اشاره كرد و با تاكيد بر سخنان مقام معظم هبري مبني بر تشكيل بسيج تخصصي گفت: خوشحاليم كه تشكيل بسيج كانون سردفتران و دفترياران و دفاتر اسنادرسمي را هم زمان با دهه مبارك فجر اعلام كنيم. اين نهاد با همت همكاران در سازمان بسيج حقوقدانان كشور و هيات مديره كانون تشكيل شده است.

 

حجت الاسلام فرقاني در بخش ديگري از سخنان خود از تويسركاني،‌رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور به عنوان "احياگر دفاتر اسنادرسمي" نام برد و اظهار داشت: دكتر تويسركاني با تدابير عالي پروژه ثبت الكترونيك اسناد را راه‌اندازي كرد و امروز اين طرح به اجرا درآمده و يكي از افتخارات دفاتر اسنادرسمي است.

 

مسوول بسيج كانون سردفتران و دفترياران با بيان اينكه تويسركاني با طرح‌هاي نوين روح جديدي در كالبد دفاتر اسنادرسمي دميده است، او را مرد قانون و قانون گرايي دانست كه به نحو شايسته از حقوق مردم در ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي دفاع جانانه كرده است.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/11/17