کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 فروردين 1399

دومین نشست اعضای کمیته پارلمانی سردفتران ودفتریاران کشور در مشهد برگزارشد

دومین نشست اعضای کمیته پارلمانی سردفتران ودفتریاران کشور در مشهد برگزارشد

مشهد مقدس در روزهاي پاياني اولین ماه سال میزبان اعضای کمیته پارلمانی کانون سردفتران و دفتریاران بود.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، رئیس کانون سردفتران ودفتریاران در این نشست طی سخناني با گراميداشت ماه پرفضیلت رجب و ابراز خرسندي از اينكه اين جلسه در شهر مقدس مشهد و در کنار بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) تشكيل مي‌شود، به بيان ويژگي‌هاي این ماه مبارك پرداخت و با تاكيد بر نقش محوری این کمیته در موفقيت‌های سال گذشته از تلاش‌های اعضای کمیته پارلمانی قدرداني كرد و موفقيت هاي سال قبل را مرهون تلاش خستگي ناپذير اعضا دانست.

 

دشتی اردکانی، با اشاره به موفقیت‌های کمیته پارلمانی، صدوربخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه را فصل الخطابی برای پايان قانون‌گریزی دانست و تاکید کرد:باتوجه به طرح ها و لوایحی که در دستور کار است تقویت کمیته پارلمانی از اولویت‌های كاري سال96 کانون است.

 

وی با تاکید برلزوم برنامه محوری در کمیته پارلمانی مانند ديگر بخش‌های كانون،‌گفت:‌ اين كميته بايد دارای برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت باشد و تدوین آئین‌نامه کمیته پارلمانی امری ضروری است.

 

همچنين در این اجلاس دو روزه ساداتی، مسئول کمیته پارلمانی گزارش جامعی از فعالیت‌های کمیته و فلسفه تشکیل آن ارائه كرد.

 

وی با اشاره به تلاش فراوان همکاران کمیته پارلمانی درسال95 بخصوص ماه‌های پایانی که منجر به تصمیم کمیسیون اصل90مجلس شورای اسلامی، حذف بندط تبصره 6 قانون بودجه سال96 و ساير موفقیت‌ها، ضمن تشکر از همه اعضا، سال 96 را سال تلاش همه همکاران دانست و برنامه‌های سال جدید اين كميته را اعلام كرد.

 

همچنين در دومين روز نشست كميته پارلماني، آئین‌نامه تشکیل کمیته پارلمانی برای ارائه به کانون سردفتران و دفتریاران به تصویب رسید.

 

دشتی اردکانی در ادامه احکام اعضای کمیته پارلمانی را اعطا كرد.

 

وي حين اين مراسم گفت: نقشه راه ترسيمي كميته پارلماني با جديت پيگيري خواهد شد و حضور در مجلس، حاکمیت، قوه قضایيه و دولت را بیش از پیش باید گسترش داد و هرگونه ارتباط با مجلس باید از طریق کمیته پارلمانی انجام گيرد.

 

همچنين حجت الاسلام پژمانفر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مشهد و کلات ضمن ابراز خرسندی از حضور درجمع سردفتران و دفترياران،‌ افزایش رضایتمندی مردم و تحکیم روابط حقوقی و توسعه سندرسمی را از برنامه های کلان کشور و مورد حمایت مجلس دانست.

 

رامشی، مدیرکل ثبت اسناد و املاك خراسان رضوی نیز با حضور درجمع همکاران کمیته پارلمانی ضمن خوش آمدگویی، تقویت کمیته‌های پارلمانی را یک ضرورت  برای حفظ وارتقای جایگاه سند رسمی دانست.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/02/02