کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 25 مرداد 1399

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد/ رییس کانون سردفتران و دفتریاران پاسخ ترامپ را داد

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد/ رییس کانون سردفتران و دفتریاران پاسخ ترامپ را داد

 

گرامیداشت هفته دفاع مقدس روز گذشته با حضور دكتر محسن اسماعيلي،عضو حقوقدان شوراي نگهبان و عضو خبرگان رهبري، دكتر يحيي كمالي پور و دكتر فرهاد تجري از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، هيات مديره كانون، و جمع بسياري از سردفتران و دفترياران بسيجي، ايثارگر و ازاده در كانون برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام فرقانی، مسئول بسیج کانون سردفتران و دفتریاران و دفاتر اسنادرسمي، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)گفت:انقلاب اسلامی ما همانند اسلام با کلام و سخن آغاز می‌شود و مردم با الهام از مکتب عاشورا و رهبر آزادگان هستی امام حسین(ع) تظاهرات میلیونی عاشورا و تاسوعا را راه‌اندازی می‌کنند. اما جبهه استکبار علی‌رغم تمام خونریزی‌ها و تبدیل میدان ژاله‌ها به میدان شهدا تاب مقاومت نمی‌آورد و انقلاب پیروز می‌شود و نظام مقدس جمهوری استقرار پیدا می‌کند.

 

وی در ادامه افزود: دفاع مقدس هزاران پیام دارد. یکی از مهم‌ترین آنها این است که می‌توان با تکیه بر نیروی خود و بدون تکیه بر دیگران به قله عزت و کرامت رسید. پیام مهم دیگر این است ملتی که هشت سال با دست خالی ایستاد امروز دستانش پر، ایمانش لبریز و بصیرتش افزون شده و ذره‌ای از دشمنانش ترس ندارد.

 

 

در ادامه محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع)و ياران باوفاي آن حضرت گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت مردانی است که اگر امروز آن‌ها نبودند کشور ما جولانگاه داعش بود. ایثارگرانی که از بهترین متاع زندگی یعنی جانشان گذشتند تا اسلام و جمهوری اسلامی ایران را سربلند نگه دارند. امروز در جامعه ای که ما زندگی می‌کینم اگر شور حسینی، عاشورا و تاسوعا نبود نشانی از اسلام هم نبود. خون اباعبدالله الحسین(ع) باعث شد که امروز مردانی چون شهید حججی جان خود را برای اسلام  تقدیم کنند.

 

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری افزود: ایشان درباره این شهید فرمودند: "شهید حججی حجت خدا در مقابل چشمان همه ماست". جوانی که با آن قدرت، تمام جهان را تسخیر نگاه خود کرد، چیزی نبود جز یادآور دلاورمردی و جانبازی هشت سال دفاع مقدس شهیدان، آزادگان و جانبازانی که امروز به برکت وجودشان در کشوری که اطراف آن آتش است در امنیت کامل زندگی می‌کنیم.

 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به سخن فرمانده سپاه قدس براي براندازي داعش تا دو ماه ديگر،‌گفت: داعش نیرویی نبود که چند سال پیش ظهور پیدا کند. برنامه استکبار و سرویس‌های اطلاعاتی دنیا سال‌ها داعش را پرورش دادند. زمانی که هشت سال جنگ را به ایران تحمیل کردند این نقشه را داشتند که کشورمان را در همان زمان جولانگاه داعشیان کنند. اما هشت سال دفاعی که دلاورمردان ما با دست خالی کردند درست در زمانی که  همه استکبار پشت صدام آمدند و آن را مسلح کردند، نتوانستند حتی یک وجب از خاک جمهوری اسلامی را تسخیر کنند.

 

دشتی اردکانی در ادامه تصریح کرد: هنوز من در بین خانواده‌های شهدا، آزادگانی می‌بینم که چه خون دل‌هایی بعد از قریب به 40 سال خوردند. فرزند شهیدی را می‌بینم که در 4 سالگی پدرش را از دست داده و ما نمی‌دانیم که چه بر او گذشته است. آزادگانی را می‌بینم که در اسارت چه سختي هايي را تحمل كردند و در مقابل دشمن خم به ابرو نیاوردند.

 

دشتي اردكاني ادامه داد: تنها مردی که در دنیا در مقابل استکبار ایستاده و ذره‌ای ترس در دلش نیست و تمام دولتمردان غربی بر این موضوع اذعان داشتند یعنی مقام معظم رهبری، کسی که ذره‌ای در مقابل آمریکا کوتاه نیامد. کسی که اگر در میانمار مسلمانان را کشتند اولین ندا را در دنیا بلند سر داد. اگر در سوریه، بحرین، یمن و عراق مسلمانان را می‌کشند تنها کسی است که در مقابل این استکبار ایستاده و خم به ابروی خود نیاورده است. تمام ملت، دولت و مسلمانان کشورهای منطقه به وجود این بزرگ مرد افتخار می‌کنند و انشالله با پشتیبانی این ملت، مشت محکمی که بر دهان استکبار خواهد خورد.

 

وی در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ در سازمان ملل گفت: دونالد ترامپ که تازه کار است نمی‌داند ملت ایران چه کسانی هستند که این حرف‌ها و اراجیف را در سازمان ملل بيان كرده است. حتی خود مردم آمریکا هم ترامپ را به خاطر حرف‌ها و توهین‌هایی که کرده است محکوم کردند. حداقل این سخنان برای رئیس جمهوری که خود را دایه جهان می‌داند و در سازمان ملل در مکانی که همه ملت‌ها چشم به آن دوختند خارج از ادب بود.

 

وی افزود: مردم ما خودجوش جواب رئیس جمهور یک ملت به اصلاح متدین و همچنین نتانیاهو را در راهپیمایی روز جمعه دادند آنها هم جوابشان را گرفتند.

 

دشتي اردكاني در واکنش به همه پرسی اقلیم کردستان گفت:  اقلیم کردستان و برگزاری همه پرسی در آن یکی دیگر از ترفندهای دشمن است که میخواهد داعش را  در آنجا مستقر کند و این موضوع با واکنش کشورهای همسایه مثل عراق، ترکیه و ایران مواجه شده است.

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران درباره تلاش برای ترویج ثبت اسناد به صورت رسمی گفت: همیشه حرف ما این بود که دفاتر اسناد رسمی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بنابر فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه برای ترویج ثبت اسناد رسمی تلاش کنند.

 

وي خطاب به عضو حقوقدان شورای نگهبان و نمایندگان مجلس گفت: اگر ما فریاد می‌زنیم که ترویج سند رسمی امروز در کشور یه رسالت مهم است برای همین یاوه گویی‌ها است. همانطور که دیدید دشمنان آمدند و اسرائیل را در فلسطین به وجود آوردند. امروز عدم تنظیم سند رسمی در کشور تجاوز به حقوق مردم ترکیه، ایران و عراق خواهد بود. رسالت من و همکارانم این است که از مرزهای جمهوری اسلامی ایران با تنظیم اسناد رسمی حفاظت کنیم و مشت محکمی بر دهان استکبار بزنیم.

 

در ادامه اين مراسم،‌ محسن اسماعیلی، عضو حقوقدان شورای نگهبان و نماینده استان تهران در مجلس خبرگان رهبری ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم گفت: ماه محرم و صفر برای ما ویژگی خاصی دارد چون معتقد هستیم دین، هستی و انسانیت ما با همین ماه‌هاي محرم و صفر است.‌ کاری که امام حسین(ع) انجام داد تنها نجات تشیع نبود حتی نجات اسلام هم نبود. اگر سیدالشهدا(ع) این فداکاری را نمی کرد امروز نه تنها مسیحیت و یهودیت وجود نداشت، بلکه انسانیت هم از بین رفته بود. نکته مهم این است که ما به ماه محرم به چشم یک تراژدی نگاه نکنیم. اشتباه‌هایی که مستشرقان می‌کنند این است که معتقدند ماه محرم برای ما یه نمایش نامه‌ای است که سرانجام آن دلخراش است درحالی که محرم برای ما سوزناک و اشک آور است اما تراژدی نیست.

 

وی در ادامه افزود: در گذشته باور بعضی از مسائل قیام عاشورا سخت بود اما اکنون می‌بینیم جنایت‌های بدتری اتفاق می‌افتد درحالی که آنها عرب جاهلی بودند اما ما مدعی تمدن هستیم. امام حسین(ع) به ما آموخت علاوه بر کربلای بیرونی یک کربلای درونی هم داریم و یک جنگ بین حسین و شمر در درون همه ماست. با حسین درون یعنی همان اخلاق و دین پیروز می شود و با شمر درون حرص، طمع و خیانت پیروز می‌شود.

 

اسماعیلی تصریح کرد: امام حسین(ع) با واقعه عاشورا یک شوک عظیم وارد کرد. اگر این کار را انجام نمی‌داد مسیر تاریخ تصحیح نمی‌شد. ایشان فرمودند برای اینکه در تمام طول تاریخ انسان‌ها بدانند وضعیت خوب امروز تضمین کننده آینده نیکو نیست این قیام را انجام دادم، بنابراین انسان باید مراقب خود، حسین درون و جامعه خود باشد.

 

عضو حقوقدان شورای نگهبان در ارتباط با نحوه صحیح عزاداری‌ها در ایام محرم گفت: امام حسین(ع) برای آگاهی بخشی آمد. گریه برای ایشان لازم است اما کافی نیست. مکتب امام حسین(ع) باید رواج یابد. این روزها جوانان تنها به شور حسینی بسنده می‌کنند که این یک اشتباه بزرگ است. نحوه عزاداری‌ها در زیات نامه‌ها وجود دارد اما این عزاداری که ما در این ایام انجام می‌دهیم مانند هیچ کدام از آنها نیست. جلسه‌ای یک عزاداری کامل است که آگاهی بخشی در آن باشد. شهید مطهری در این باره می‌گوید: "عزاداری امام حسین(ع) بر این است که شمر زمان خود را بشناسی" وگرنه گریه به تنهایی فایده ای ندارد اگر به گریه باشد اولین کسی که برای کربلا گریه کرد عمر سعد بود. این هیات ها، تکیه ها و جلسات که در این ایام برگزار می شود مایه برکات است زمانی که ضمن آگاهی، راه را به جوانان نشان دهند.

 

اسماعیلی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: ما در جبهه هشت سال دفاع مقدس از همه اقشار داشتیم. همه آنها باکری،همت و خرازی نبودند. من با افرادی همسنگر بودم که اصلا نماز نمی خواندند اما به درجات عالی معنوی رسیدند. برای تعریف خاطرات دفاع مقدس نباید کم و زیاد بگوییم و نباید هم جوری بگوییم که نسل جوان بگوید ما کجا و آنها کجا.

 

وی درارتباط با آسیب های اجتماعی موجود گفت: ما درشورای نگهبان مقصرهستیم چون هر قانونی که مجلس ارائه می دهد را تصویب می کنیم. طبق آمار رسمی ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جوان ۲۵ تا ۳۵ ساله مجرد وجود دارند و این به معنی بمب متحرک است. البته با این وضعیت موجود در جامعه باید به جوانان مجرد حق داد که ازدواج نکنند. همچنین آمار رسمی نشان می دهد هر ۳ دقیقه یک طلاق در کشور ثبت می شود. گفتنی است که این آمارها منهای طلاق های عاطفی است.

 

اسماعیلی خطاب به حقوقدانان گفت: ما در رشته حقوق سه مشکل بزرگ داریم. به نظر شما ایران کشوری است که بنیتا باید اتفاق بیفتد؟ ما باید دست به دست هم بدهیم و جلساتی را برگزار کنیم تا درباره همه این مشکلات راه اصلاح پیدا کنیم.

 

وی در ادامه افزود: این سه مشکلی که اشاره کردم شامل پایین بودن سطح دانش حقوقی، کاهش مهارت و از بین رفتن پاکی درونی افراد است. در حال حاضر 15میلیون پرونده قضایی وجود دارد که این آمار فاجعه است.مسلما اگر مردم دانش حقوقی شان بالا بود این ۱۵ میلیون پرونده تشکیل نمی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/07/04