کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 25 مرداد 1399

کتاب "شرکت مدنی حرفه‌ای سردفتری از پیدایش در فرانسه تا پذیرش در ایران" رونمایی شد

کتاب "شرکت مدنی حرفه‌ای سردفتری از پیدایش در فرانسه تا پذیرش در ایران" رونمایی شد

كتاب "شركت مدني حرفه‌اي سردفتري از پيدايش در فرانسه تا پذيرش در ايران" نوشته دكتر سيدعباس سيدي آراني ازسردفتران اسنادرسمي رونمايي شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، اين مراسم صبح امروز با حضور رييس، نايب رييس و خزانه دار كانون و اعضاي شوراي‌عالي كانون‌ها و جوامع سردفتري، معاون وزير دادگستري و مديركل دفتر مطالعات فرهنگي جهاد دانشگاهي در سالن اجتماعات كانون برگزار شد.

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران در اين مراسم ضمن تبريك به دكتر آراني به خاطر تاليف اين كتاب ارزشمند،‌ نگارش متوني در حوزه تخصصي اسناد رسمي را قابل تقدير دانست.

 

وي دامه داد: زحمتي كه جناب دكتر سيدي آراني كشيده و نتيجه سال‌ها مطالعه منابع مختلف و فراوان حقوقي و تحقيقات و انديشيدن و رنج دوري از وطن و تحمل فشارهاي اقتصادي خود را به جامعه حقوقي كشور تقديم كرده اند، ناشي از درد شناسي و حس مسئوليت و در نهايت ارائه طريق به اهل فن است كه لازم  مي دانم مراتب تشكر و تقدير خود را به نمايندگي از همه همكاران در سراسر ايران حضور ايشان عرض كنم و تلاش ها و زحمات پيدا و پنهان اين تاليف ارزشمند و پر زحمت را ارج بنهم.

 

در ادامه دكتر عباسي، معاون وزير دادگستري تاليف كتاب شركت مدني حرفه‌اي سردفتري را تجربه اي گرانسنگ و كاري سترگ دانست و آن را نتيجه سالها تلاش و كوشش خواند.

 

عباسي گفت: اين كتاب ارزشمند كاري عظيم و حاصل زحمات بسيار نگارنده است و حقيقتا بايد به آن ارج نهاد.

 

معاون وزير دادگستري بر لزوم راهكارهاي جديد براي تحول در حوزه كاري دفاتر اسنادرسمي اشاره كرد و كتاب حاضر را حاوي پيشنهادات ارزنده دانست.

 

وي با تاكيد بر اينكه در دنياي امروز نمي توان متوقف بود، بر ضرورت حركت همگام با زمان تاكيد كرد.

 

در ادامه دكتر سيدعباس سيد آراني، نويسنده كتاب توضيحاتي را درخصوص موضوع پايان نامه دكتراي خود كه به كتاب حاضر تبديل شده ارايه كرد و اين كتاب را حاوي ساختار و نظم فكري مناسبي دانست و از هيات مديره كانون به خاطر فراهم شدن فرصتي براي رونمايي اين كتاب در كانون قدرداني كرد.

 

در پايان، رونمايي از كتاب "شركت مدني حرفه‌اي سردفتري از پيدايش در فرانسه تا پذيرش در ايران" با حضور دشتي اردكاني؛ رييس كانون سردفتران و دفترياران، دكتر عباسي؛ معاون وزير دادگستري، دكتر هدايتي؛ مديركل دفتر مطالعات فرهنگي جهاد دانشگاهي و ‌دكتر سيدي آراني نويسنده كتاب و همسر ايشان، انجام شد.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/08/04