کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 24 مرداد 1399

اطلاعیه مهم دفتر روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران در خصوص اوراق مورد نیاز دفاتر اسناد رسمی جهت اطلاع همکاران محترم استان تهران

اطلاعیه مهم دفتر روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران در خصوص اوراق مورد نیاز دفاتر اسناد رسمی جهت اطلاع همکاران محترم استان تهران

با توجه به بروز برخی مشکلات در نحوه توزیع اوراق مورد نیاز دفاتر اسناد رسمی توجه همکاران را به نکات ذیل جلب می نماییم:

 

1-   دفاتر اسناد رسمی به منظور دریافت بسته حاوی اوراق مورد نیاز، مکلف به تحویل اصل فیش پرداختی مربوطه به مامور پست می باشند در غیر این صورت مامورین پست از تحویل خودداری و عواقب موضوع نیز متوجه دفتر اسناد رسمی مربوطه می باشد.

 

2-   تعداد اوراق ارسال شده برای دفاتر اسناد رسمی لزوما با تعداد تقاضای دفاتر اسناد رسمی همخوانی ندارد. واحد اوراق ثبت استان تهران پس از دریافت تقاضانامه ها اوراق هر یک از دفاتر را با توجه به میزان موجودی اوراق در مخزن اداره کل ثبت استان تهران تهیه و بسته بندی می نماید.

 لذا دفاتر اسناد رسمی موظفند کلیه اوراق ارسال شده را دریافت داشته و مطلع باشند که در اداره کل ثبت استان تهران اوراق ارسال شده به ثبت خواهد رسید نه اوراق مورد تقاضا.

 

3-   با توجه به کامل و دقیق نبودن آدرس بسیاری از دفاتر اسناد رسمی استان تهران در کانون سردفتران و دفتریاران و لزوم ارایه آدرس صحیح از سوی این کانون به ادارات پست بعضا ملاحظه می گردد که اوراق بسیاری از دفاتر تهیه و بسته بندی شده، لیکن به دلیل مغایرت در آدرس موجود و آدرس واقعی دفاتر اسناد رسمی اوراق به مقصد نمی رسد، لذا تقاضامند است برای رفع این مشکل هرچه سریعتر برای تکمیل مشخصات دفاتر اسناد رسمی هرچه سریعتر به سایت www.notarycenter.ir مراجعه نمایند.

 

4-   با توجه به مشکلات ناشی از توزیع اوراق که به دلایل مختلفی بروز نموده است، ثبت سفارش اوراق در روزهای پنجشنبه و جمعه 25 و 26 فروردین ماه، امکان پذیر نبوده تا نسبت به تعیین تکلیف کلیه سفارش های ارسال شده تا آخر وقت اداری امروز چهارشنبه24/1/90 رسیدگی و کلیه بسته های حاوی اوراق مورد نیاز دفاتر اسناد رسمی، صبح شنبه  به منظور توزیع به واحد پست تحویل داده می شود.

 

5-   با تمهیدات اندیشیده شده توسط هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران اداره کل ثبت استان تهران و اداره کل پست منطقه شانزده به حول و قوه الهی از اواسط هفته آینده، روالی عادی در ثبت سفارش و توزیع اوراق مورد نیاز شما همکاران گرامی حاکم می شود.

 

 

با تشکر

روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران