کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 24 مرداد 1399

رئیس کانون سردفتران مسکو: به زودی شاهد امضای قراداد میان ایران و روسیه خواهیم بود

 رئیس کانون سردفتران مسکو: به زودی شاهد امضای قراداد میان ایران و روسیه خواهیم بود

والنتینا پوتمکینا، رئیس کانون سردفتران مسکو و عضو کمیسیون تحقیقات میراث تاریخی کانون روسیه، اظهار کرد: کانون دفاتر رسمی روسیه توجه زیادی به روابط بین‌الملل دارد و ما در سفر به ایران اطلاعات جالب و زیادی را درباره نحوه عملکرد نهادهای ثبتی جمهوری اسلامی کسب کرده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از تجهیزات الکترونیک در بحث اسناد رسمی یکی از تشابهات عملکرد دفاتر رسمی ایران و روسیه است، اما تفاوتی که بین ایران و روسیه در بحث اسناد رسمی وجود دارد این است که دفاتر اسناد رسمی در ثبت اشخاص حقوقی نقش بسیار پررنگی دارد در حالیکه در روسیه اینگونه نیست و اینکه یک نهاد خاص در ایران مسئولیت ثبت اشخاص حقوقی را دارد، یک ویژگی مثبت است زیرا تداخل کاری بین نهادهای مختلف به وجود نمی آید.

 

رئیس کانون سردفتران مسکو افزود: در ادامه در رابطه با بحث تفاهم‌نامه باید بگویم که به زودی شاهد امضای قرادادی بین ایران و روسیه خواهیم بود و منتظر سفر همکاران ایرانی به روسیه برای انعقاد این قرارداد هستیم.

 

رئیس کانون سردفتران مسکو با بیان اینکه ایران عملکرد بسیار حرفه‌ای در بحث اسناد رسمی دارد، اظهار کرد: امیدواریم ایران بتواند به زودی عضو اتحادیه بین المللی سردفتران شود.

تاریخ ارسال خبر: 
94/7/26