کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 فروردين 1399

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسنادو املاک کشور:نهاد بسیج همگرایی در جهت خدمت به مردم است

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسنادو املاک کشور:نهاد بسیج همگرایی در جهت خدمت به مردم است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز یکی از دغدغه‌های جدی ما، کارآمد کردن نظام اداری و افزایش سرعت و دقت در خدمت‌رسانی است.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، دكتر احمد تويسركاني كه عصر امروز در مراسم جشن دهه فجر و آغاز شكل گيري بسيج تخصصي كانون سردفتران و دفترياران شركت كرده بود با اشاره به تشكيل بسيج تخصصي كانون سردفتران گفت: نهاد بسیج همگرایی در جهت خدمت به مردم است.

 

وي به کارکردهای بسیج و ضرورت شکل گیری اين نهاد اشاره كرد و گفت: از ابتدای انقلاب دشمنان همه توطئه‌های خود را برای فروپاشی نظام امتحان كردند، از نزاع‌های طایفه‌ای گرفته تا جنگ تحميلی، ترور شخصيت‌ها و توطئه‌های مختلف كم نگذاشتند كه با رهبری امام(ره) راحل و مقام رهبری اين انقلاب روز به روز با استحكام بيشتر توانست اهداف انقلاب را تعقيب كند.

 

معاون قوه قضاییه انقلاب اسلامی را پدیده کم نظیری در کشور دانست و اظهار کرد: مردم با خواست و انگیزه و حمایت و پشتیبانی از یک مرجع دینی توانستند نظام شاهنشاهی مورد حمایت همه مستکبرین با همه سازوکاری که برای ثبات و ماندگاری پیش بینی کرده بود، به فروپاشی بکشانند و انگیزه مردم بود که این نهضت را ایجاد کرد.

 

به گفته دكتر تویسرکانی بسيج پايگاه نظامی نيست، بلكه مرکزی برای همگرایی و حفظ آرمان‌های انقلاب است و طبيعتا تشكيل بسيج های تخصصی در همه عرصه ها اگر با حضور موثر، دقيق، منسجم و هوشمندانه باشد، می‌تواند كارساز باشد.

 

وي با اشاره به اينكه هر چه حضور و انگیزه مردم پررنگ تَر بود، موفق تَر عمل کرده‌ایم.ادامه داد: روحیه بسیجی در عرصه های مختلف به نحو جدی احساس می شود در حوزه برون رفت از آسیب های اجتماعی حضور بسیج را احساس می کنیم.

 

تویسرکانی با اشاره به اينكه دفاتر اسناد رسمی یکی از نهادهایی است که با مردم بسیار سروکار دارد،  افزود: اگر بخواهیم در جهت آرمان های نظام تلاش کنیم باید در جهت رضایتمندی مردم بیشتر تلاش کنیم و مهم برای تشکیل بسیج در کانون، ارتقای خدمت به مردم است.

 

به گفته معاون قوه قضاييه، اگر بخواهیم به وضعیت مطلوب ارتقای خدمت به مردم برسیم باید انگیزه های خدمت افزایش یابد و اين امر با حفظ آرمان های اسلامی در گرو ارتقای رضایتمندی مردم به دست مي‌آيد.

 

تویسرکانی ادامه داد: نیازمند سیاستگذاری در بخشهایی هستيم که به رضایتمندی مردم آسیب وارد می کند. به همين جهت بايد براي كاهش مراجعات غيرضرور مردم، كاهش هزينه های پنهان كه موجب شفافيت در عملكرد، موجب تمايل مردم به سمت ثبت و دفاتر  اسناد رسمی می‌شود، باشيم.

 

به گفته رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروزه یکی از  غدغه های جدی ما، کارآمد کردن نظام اداری است و باید رضایت مندی مردم در حد عالی قرار گیرد. ما نیازمند بهره‌وری در نظام اداری هستیم و باید بتوانیم رضایت مندی مردم را بدست آوريم و برای رسیدن به بهره‌وری نیازمند ایجاد انگیزه خدمت رسانی به مردم هستیم و هر چه این انگیزه کمتر شود، بیشتر از مردم فاصله می‌گیریم.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/11/17