کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 22 فروردين 1399

دشتی اردکانی در همایش ثبت الکترونیکی دفاتر تجارتی مطرح کرد:آمادگی کامل کانون سردفتران و دفتریاران برای انجام امور ثبت شرکت‌ها

دشتی اردکانی در همایش ثبت الکترونیکی دفاتر تجارتی مطرح کرد:آمادگی کامل کانون سردفتران و دفتریاران برای انجام امور ثبت شرکت‌ها

همایش دو روزه ثبت الكترونيكي دفاتر تجارتي در راستاي ارتقاي سطح دانش روساي ادارات شركت‌هاي كشور روزهاي سوم و چهارم اسفند در سالن اجتماعات اداره كل ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاري برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، همايش ثبت الكترونيكي دفاتر تجارتي با حضور دكتر محمدمهدي انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ محمدرضا دشتي اردكاني، رئيس كانون سردفتران و دفترياران؛ حامد واعظي، سرپرست اداره بازرسي و مديريت عملكرد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور؛ محمد مبيني، مديركل آموزش و پژوهش سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و مهندس مرتضي ادب، مدير كل اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غيرتجاري  برگزار شد.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران در اين همايش به نقش سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اشاره كرد و گفت: نقش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بخصوص اداره کل ثبت شرکت‌ها در نظام حقوقی، اقتصادی و مالیاتی کشور مهم و قابل توجه است.

 

محمدرضا دشتي اردكاني افزود: امروزه نقش ثبت شرکت‌ها براي فضاي کسب و کار در دنیا بسيار مهم و اهميت ويژه‌اي دارد.

 

رئيس كانون سردفتران و دفترياران به ماده 38 قانون مديريت خدمات كشوري اشاره كرد و افزود: به موجب تکالیف و مقررات جاری کشور از جمله ماده 38 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه بمنظور تسریع و سهولت در ارائه خدمات به مردم، امکان ارائه برخی از خدمات به دفاتر اسناد رسمی  و ...  امکان‌پذیر است.

 

وي ادامه داد: با توجه به راه‌اندازی سامانه جامع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری در راستای تکالیف قانونی و ارائه خدمات بصورت الکترونیکی و غیرحضوری در جهت ارتقاي خدمات ثبتی، ایجاد، توسعه و گسترش فعالیت دفاتر اسناد رسمی و همچنین بمنظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های افراد و موسسات غیر مجاز پیشنهاد مي‌شود برخي از خدمات ثبت شركت‌ها توسط دفاتر اسناد رسمي صورت گيرد.

 

به گفته دشتي اردكاني، دفاتر اسناد رسمی در كنار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستند بنابراين اگر می‌خواهیم به نتیجه مطلوب برسیم باید کار را به بخش خصوصی واگذار كنيم.

 

وي در پايان افزود: البته اين موضوع فقط شامل دفاتر اسناد رسمی نمي‌شود، بلکه سایر بخش‌های خصوصی نیز می‌توانند در این میان نقش بسزایی داشته باشند. گفتني است در همه کشورها ثبت شرکت‌ها توسط دفاتر اسناد رسمی صورت می‌گيرد، در ایران نیز بخش اجرا به دفاتر اسناد رسمي واگذار شود و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با برنامه‌ریزی می‌تواند تعداد دفاتر اسناد رسمی و فرایند آنها را تغییر دهد. کانون سردفتران و دفترياران در سراسر کشور آمادگی کامل برای انجام امور ثبت شرکت‌ها را دارد.

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/12/08