کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 22 فروردين 1399

امضاء تفاهم‌نامه میان کانون سردفتران ودفتریاران و شرکت مخابرات ایران

امضاء تفاهم‌نامه میان کانون سردفتران ودفتریاران و شرکت مخابرات ایران

با امضاء تفاهم‌نامه ميان كانون سردفتران و دفترياران و شركت مخابرات ايران از اين پس دفاتر اسناد رسمي به شبكه فيبرنوري مخابرات ايران متصل مي‌شود تا سرعت  ارائه خدمات در دفاتر اسناد رسمي افزايش يابد.

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، براساس اين تفاهم‌نامه كه در حضور دكتر جهانگيري؛ معاون اول رييس جمهور، دكتر واعظي؛ وزير ارتباطات و رؤساي دانشگاه‌هاي صنعتي كشور امضاء شد، فرايند استعلام‌هاي ثبتي كه بر بستر اينترنت ارائه مي‌شود با سرعت بسيار بالا و بدون قعطي اينترنت انجام خواهد شد.

 

افتتاح پروژه تانوما (تارهای نوری مخابرات ایران) موجب افزایش سرعت ارتباطات اینترنتی می شود و در سال‌های اخیر همواره مورد توجه مسئولان وزارت ارتباطات بوده است. طرح اتصال فیبر نوری به منازل مشترکان از سال گذشته به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و فاز نخست آن از نظر زیرساخت و تحویل فیبر به شماری از منازل انجام شد.

 

بر این اساس، فاز اول فیبرنوری به منازل علاوه در تهران، در شهرهای اصفهان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان، البرز و کرمانشاه همزمان با این مراسم به طور رسمی به بهره برداری رسید.

 

با راه اندازی فیبرنوری منازل که امکان استفاده از اینترنت فوق پر سرعت را محقق می کند دریافت خدماتی چون تلفن تصویری، اینترنت اشیا، ویدئو کنفرانس، آموزش و پزشکی از راه دور، بازی و خرید آنلاین، بانکداری و دولت الکترونیک، IPTV با امکان دریافت تصاویر با کیفیت 4K فراهم می شود.

 

مدیرعامل مخابرات: ایران وارد عصر گیگا شده است

مدیر عامل مخابرات ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران وارد عصر گیگا شده است.

 

سراییان صبح امروز در آیین بهره برداری از پروژه تانوما (تارهای نوری مخابرات ایران) افزود: «آی. سی. تی» می تواند نه تنها برای صنایع خلق ثروت کند بلکه می تواند، صنایع را متحول کند.

 

وی گفت: هدف اصلی تانوما دسترسی مطلوب و مقرون به صرفه  درحوزه تجاری، کسب وکار و مصرف کننده نهایی است.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: ظرف پنج سال آینده به جای سیم تلفن باید فیبر نوری را مشاهده کنیم و ظرفیت سازی برای هشت استان و بیش از یک میلیون مشترک مهیاست.

 

سرائیان تصریح کرد: بسیار خوشحال و مفتخریم که اعلام کنیم جمهوری اسلامی ایران وارد عصر گیگا شده است.

 

مرحله اول اتصال فیبر نوری به منازل امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و محمود واعظی وزیر ارتباطات در مرکز فرد اسدی شرکت مخابرات ایران رسما به بهره برداری رسید.

 

متن كامل تفاهم نامه در ادامه مي‌آيد:

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/02/04
پیوست (فايل ضميمه)اندازه
01.jpg89.7 کیلوبایت
02.jpg69.52 کیلوبایت
03.jpg81.88 کیلوبایت