کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 20 مرداد 1399

سردفتران و دفتریاران بازنشسته تهران و البرز گرد هم آمدند

سردفتران و دفتریاران بازنشسته تهران و البرز گرد هم آمدند

گردهمايي سردفتران و دفترياران بازنشسته تهران و البرز صبح امروز در كانون برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، رييس كانون سردفتران و دفترياران ضمن محكوم كردن كشتار مسلمانان بي دفاع در ميانمار از جوامع بين المللي بويژه جوامع حقوقي دنيا به خاطر اين نسل كشي و كشتن انسان هاي بي گناه و كودكان و زنان بي پناه خواست كه نسبت به اين فاجعه عظيم واكنش نشان دهند و فرياد مظلوم خواهي آنان را در دادگاه هاي صالحه درخواست كنند.

 

دشتي اردكاني از حضور ارزشمند سردفتران و دفترياران در اين گردهمايي قدرداني كرد و با اشاره به تلاش هيات مديره كانون براي افزايش ميزان حقوق و دريافتي سردفتران و دفترياران بازنشسته، اظهار داشت: در اين راستا از سال 1390 حقوق بازنشستگان كانون افزايش قابل توجهي داشته است و هيات مديره براي افزايش آن  در سال آينده تلاش خواهد كرد.

 

وي با اشاره به مبالغ بسيار زياد در برون سپاري كامل درمان به شركت هاي بيمه اي خارج از كانون، گفت: در صورتي كه اين شركت ها براي برون سپاري مبالغي بسيار زياد با سقف محدودتر درخواست كرده بودند، سال گذشته علي رغم افزايش نرخ درمان در كشور، در كانون با مبلغ بسيار كمتري بيمه همكاران سراسر كشور پوشش داده شده است اما هنوز تا رسيدن به بيمه مطلوب براي همه همكاران فاصله داريم.

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران همچنين پيشنهاد تاسيس و راه اندازي شركت تعاوني كانون را مطرح  و ابراز اميدواري كرد كه با خريد سهام از سوي همكاران، ‌اين شركت تعاوني گام جديدي در برآوردن خواسته‌ها و نيازهاي جامعه سردفتري كشور به خصوص همكاران فرهيخته بازنشسته بردارد.

 

وي در ادامه به بازسازي ساختمان قديمي كانون در خيابان امام خميني(ره) تهران اشاره كرد و گفت:  بازسازي اين ساختمان قديمي با هماهنگي سازمان ميراث فرهنگي انجام شده و ‌به زودي شاهد افتتاح آن خواهيم بود كه پيشنهاد ما براي آن بعنوان موزه كانون است چرا كه  موزه ، هويت جامعه سردفتري كشور خواهد بود و آحاد جامعه خصوصا جوانان و نسل جديد و ميهمانان خارجي از آن  بهره مند مي شوند.

 

دشتي اردكاني همچنين تعداد وام‌هاي پرداختي بازنشستگان را 39 فقره در سال جاري عنوان و ابراز اميدواري كرد با كوتاه تر شدن مدت زمان اختصاص وام به همكاران بازنشسته، رضايت آنان بيش از پيش جلب شود.

 

همچنين در ابتداي اين جلسه، ‌اردشير نصيريان، مديرعامل جامعه سردفتران و دفترياران بازنشسته با اشاره به تاريخ ثبت اين جامعه گفت: تاسيس جامعه سردفتران و دفترياران بازنشسته در تاريخ 15 دي ماه سال 1388 در روزنامه رسمي شماره 18890 به ثبت رسيده و منتشر شده و از آن زمان هيات مديره اين جامعه كوشش خود را براي بازنشستگان به كار بسته است.

 

وي اهداف اين جامعه را همكاري با كانون و دفاع از حقوق بازنشستگان اعم از سردفتران، دفترياران و وراث آنان عنوان و تاكيد كرد همكاران بازنشسته بايد همواره از مسير قانون و با مساعدت كانون مطالبات خود را پيگيري كنند.

 

نصيريان همچنين به بيان گزارشي از عملكرد اين جامعه طي سالهاي اخير پرداخت و اظهار اميدواري كرد با مشاركت بيشتر همكاران بازنشسته،‌ اقدامات جدي‌تري از سوي اين جامعه در راستاي حل مشكلات وكمك و راهنمايي به هيات مديره صورت گيرد.

 

نصيريان درادامه به همكاران بازنشسته خود تاكيد كرد كه در جهت رفع مشكلات همكاران با جامعه سردفتران و دفترياران بازنشسته بيشتر هماهنگ باشند.

 

مدير بيمه و درمان كانون :افزايش تعداد مراكز درماني طرف قرارداد از 400 مركز به 1300 مركز در كشور طي يكسال گذشته

در ادامه، سليمي نائيني،‌ مدير واحد بيمه و درمان كانون با حضور در اين گردهمايي، سردفتران و دفترياران بازنشسته را مفاخر صنف دانست و به بيان گزارشي از عملكرد واحد درمان كانون پرداخت و اظهار كرد: واحد درمان يكي از پركارترين و پرانتظارترين واحدهاي كانون است كه همواره با انتقادات بسياري روبروست. در اين راستا با تقسيم بندي مشكلات سعي در رفع آنان داشته‌ايم.

 

وي كه پس از درآوردن كفش از پاي خود به احترام بازنشستگان با پاي برهنه روي سن رفته بود،‌ با بيان اينكه از مرداد ماه سال گذشته تصدي واحد درمان كانون را بر عهده داشته است، ضمن قدرداني از مديران پيشين، ‌روند كار درمان را رويه اي نادرست دانست و گفت: برخي پيشنهاد احداث مراكز درماني ويژه داشتند كه به دليل هزينه‌هاي بالا منتفي شد. برخي هم معتقد بودند كه نبايد مراكز طرف قرارداد وجود داشته باشد و برخي معتقد به برون سپاري كامل به بيمه ها بودند.

 

سليمي نائيني به اشاره به نامه ارسال شده به همه استانهاي كشور درخصوص معرفي مراكز درماني مناسب جهت انعقاد قرارداد گفت: اين نامه  تنها 16 روز پس از ورود به واحد درمان ارسال شد و طي يكسال گذشته تعداد مراكز درماني طرف قرارداد از 400 مركز به 1300 مركز در سراسر كشور افزايش يافته و تعداد 7 هزار و 200 نفر افراد تحت تكفل داريم.

 

وي با انتقاد از عدم همكاري برخي از استانها در معرفي مراكز درماني براي انعقاد قرارداد،‌گفت: از ميان 31 استان، 19 استان اعلام كرده اند كه نياز به انعقاد قراداد با مراكز درماني جديد ندارند و تعداد مراكز طرف قرارداد در آن استانها كافي است.

 

مدير واحد بيمه و درمان كانون اجرا شدن شيوه نامه درمان رابه صلاح صنف دانست و ادامه داد: در حال حاضر 34 درمانگاه شبانه روزي، 39 بيمارستان، 70 داروخانه، 45 مركز تصويربرداري و 77 آزمايشگاه در استان تهران طرف قراداد هستند واميدواريم مشكل خدمات دهي به موارد  دندانپزشكي به زودي مرتفع شود.

 

وي فرانشيز را ابزاري كنترلي دانست و تعرفه هاي بيمه كانون را از جمله 5 تعرفه برتر بيمه در كشور ناميد و افزود: در گذشته هزينه تجهيزات پزشكي پرداخت نمي شد و از جمله كالاهاي ممنوعه بود اما در حال حاضر از آنجا كه بازنشستگان به اين تجهيزات نياز دارند تا يك ميليون تومان در سال براي تجهيزات و براي دستگاه تنفسي تا 50 درصد پرداخت مي شود.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/06/21