کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

افتتاح ساختمان جدید جامعه سردفتران و دفتریاران همدان

افتتاح ساختمان جدید جامعه سردفتران و دفتریاران همدان

ساختمان جديد جامعه سردفتران و دفترياران استان همدان با حضور نمايندگاني از كانون سردفتران و دفترياران و مسئولاني استاني افتتاح شد.

 

 

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، در اين مراسم،‌ خجسته، نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي، نخله؛ مديركل ثبت اسناد و املاك استان همدان، شهردار همدان، رئيس شوراي شهر، دشتي اردكاني، ‌رييس كانون و همچنين مسئولان جامعه سردفتران همدان و سردفتران و دفترياران اين استان حضور داشتند.

 

 

در ابتداي اين جلسه دهباني، رئيس جامعه سردفتران استان همدان ضمن ارائه گزارشي از روند تأسيس جامعه ابراز اميدواري كرد؛ ساختمان خريداري شده براي جامعه سردفتران استان، محلي جهت گسترش عدالت در بين كاتبين بالعدل و مؤثر در رشد اخلاق حرفه اي آنان باشد.

 

وي ضمن تاكيد بر لزوم اهتمام مسؤلان به جايگاه رفيع سند رسمي، جايگاه ويژه و شأن والاي سردفتران و دفترياران اسناد رسمي را يادآوري كرد و از آنان درخواست كرد به تكليف خود در كتابت بالعدل- فارغ از مسايل و مشكلات- به درستي عمل كنند.

 

مديركل ثبت اسناد و املاك استان همدان هم در اين جلسه ضمن ابراز خرسندي از اقدام شايسته سران دفاتر اسناد رسمي استان براي تشكيل جامعه سردفتران و دفترياران در همدان، اين اقدام را يكي از آرزوهاي ديرينه خود عنوان كرد.

 

نخله به سردفتران و دفترياران اسناد رسمي در استان همدان توصيه كرد؛ بيش از پيش جامعه خود را مورد اهميت قرار داده و به ضرورت تشكيل و ادامه حيات آن واقف باشند.

 

وي در ادامه با بيان اينكه به نظر مي‌رسد بعضي از سران دفاتر اسناد رسمي جايگاه رفيع خود در اجتماع را به دست فراموشي سپرده‌اند، از آنان درخواست كرد تا شأن و منزلت خود را همواره به ياد داشته باشند و از مواردي كه باعث وارد شدن خدشه به آبرو و عزت آنان مي شود اجتناب كنند.

 

در ادامه دشتي اردكاني، ‌رييس كانون سردفتران و دفترياران با تبريك دهه كرامت؛ با ابراز خرسندي از افتتاح دفتر جامعه سردفتران ودفترياران استان همدان،‌ رشادت شهداي شهر همدان را يادآوري كرد و گفت: با توجه به يكي از بندهاي حكم اخير انتصاب رياست معظم قوه قضائيه مبني بر پيشگيري از جرم، رفع  مشكلات در دفاتر اسناد رسمي را نقطه آغازين رسيدن به اين هدف مهم قلمداد كرد.

 

دشتي اردكاني در ادامه سخنان خود از همتراز قلمداد شدن سند رسمي با سند عادي علي الخصوص در تصويب قانون جديد مالياتهاي مستقيم در مجلس شوراي اسلامي (با توجه به طرح آمايش سرزميني) ابراز نگراني كرد.

 

وي با اشاره به مزاياي تنظيم سند رسمي در دفاتر اسناد رسمي، اظهار داشت: حدود 7350 دفتر اسناد رسمي در سراسر كشور، اموال، املاك و روابط اجتماعي مردم را طي تشريفات خاصي- با نظر قانونگذار- به روابط حقوقي تبديل  مي‌كنند، در نتيجه از نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي علي الخصوص نماينده مردم همدان درخواست مي كنيم تا به اين نكته و نيز طرح اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمي اهتمام و توجه بيشتري داشته باشند.

 

 

در ادامه اين مراسم،‌ دكتر خجسته، نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريك پيروزي مردم غزه در جنگ نابرابر در مقابل رژيم اشغالگر قدس آمادگي خود را براي برگزاري جلسات مشترك با رياست كانون سردفتران و دفترياران به منظور توجه بيشتر به مسايل و مشكلات حوزه سند رسمي و دفاتر اسناد رسمي اعلام كرد.

 

در پايان آيين افتتاح دفتر جامعه سردفتران و دفترياران استان همدان از لوح يادبود اين جامعه رونمايي شد و جلسه با پرسش و پاسخ سردفتران و دفترياران استان خاتمه يافت.

 

در اين سفر محمد گودرزي؛ عضو هيأت مديره و رئيس دفتر نظارت و بازرسي و بيمه و درمان كانون، حمزه عسگري رشتياني؛ مديرمالي كانون و رحمت اله مسعودي؛ مشاور امور استان ها در كانون، رييس كانون سردفتران و دفترياران را همراهي كردند.