کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 11 اسفند 1399

پیشتازی استان یزد در صدور سند کاداستری برای اراضی ملی

پیشتازی استان یزد در صدور سند کاداستری برای اراضی ملی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد گفت: استان یزد در زمینه پیاده سازی اراضی ملی در بانک کاداستر طی سال‌های گذشته پیشتاز بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد، علی کریمی اظهار کرد: استان یزد در زمینه پیاده سازی اراضی ملی در بانک کاداستر طی سالهای گذشته پیشتاز بوده و در سال جاری نیز با پیگیری های متعدد و برگزاری جلسات متعدد با اداره کل منابع طبیعی این استان، توانست به رشد 135 درصدی ثبیت این املاک در نه ماهه سال جاری دست یابد.

 

وی افزود: پس از پیگیری‌های متعدد و هماهنگی های لازم با اداره منابع طبیعی، توانستیم 914 هزار و 500  هکتار از اراضی ملی را در بانک کاداستر تثبیت کرده و سند کاداستری صادر کینم، درحالی که برنامه 9 ماهه برش استان یزد، ابلاغی از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 900 هزار هکتار بوده است که رشدی به میزان 135 درصد داشته است.

 

 مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد ابراز امیدواری کرد بتوان تا پایان سال جاری تعداد دیگری از املاک منابع طبیعی را تثبیت و برای آن سند کاداستری صادر کرد.

 

کریمی در ارتباط با قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن عنوان کرد: بر اساس برش استانی، تعداد 1800 قطعه برای 9 ماهه سال جاری در نظر گرفته شده بود که با تلاش همکاران در سطح استان یزد همچون سال های گذشته در این مدت  2248 پرونده منجر به صدور رای و سند شده که رشد 124 درصدی به همراه داشته است.

 

انتهای پیام/

تاریخ ارسال خبر: 
94/11/3