کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

اسناد ایران در صورت عضویت در اتحادیه جهانی سردفتران اعتبار بین المللی می یابد

مذاکرات جهت پیوستن ایران به اتحادیه جهانی سردفتران ادامه دارد
رئیس کمیسیون همکاری بین الملل اتحادیه:
اسناد ایران در صورت عضویت در اتحادیه جهانی سردفتران اعتبار بین المللی می یابد
در پی پیگیری مذاکرات هیات ایرانی در فرانسه جهت پیوستن به اتحادیه جهانی سردفتران، رئیس کمیسیون همکاری بین الملل این اتحادیه ابراز امیدواری کرد در صورت پیوستن ایران به اتحادیه اسناد کشورمان اعتبار بین المللی خواهد یافت.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، هیات اعزامی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران با ژان پل دکور، رئیس کمیسیون همکاری بین المللی اتحادیه جهانی سردفتران دیدار و گفتگو کردند.
میر شریفی، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار با تاکید بر اینکه سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران همواره بر توسعه و تعمیق روابط با کشورهای دیگر و نهادهای بین المللی در چارچوب احترام متقابل و منافع مشترک استوار بوده است اعلام کرد که ایران اقدامات لازم برای پیوستن به اتحادیه جهانی سردفتران را انجام خواهد داد.
وی ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون سردفتران و دفتریاران  و مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاحی قانون سردفتران ایران تصویب شود و کشورمان در اجلاس آینده مجمع عمومی اتحادیه جهانی سردفتران به عنوان عضو جدید به این اتحادیه بپیوندد.
رئیس کمیسیون همکاری بین المللی اتحادیه جهانی سردفتران هم ضمن ابراز خرسندی از تلاش کشوری بزرگ و تاثیر گذار چون جمهوری اسلامی ایران برای پیوستن به اتحادیه جهانی سردفتران اظهار امیدواری کرد با اصلاح برخی از مواد قانون سردفتری ایران، این کشور به زودی به این نهاد بین المللی که هم اینک 76 کشور از 5 قاره را گرد هم آورده است بپیوندد.
ژان پل دکور که مسئول سیاست بین الملل شورای عالی سردفتران فرانسه رئیس افتخاری این شورا نیز هست ضمن اشاره به اینکه در صورت عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه جهانی سردفتران، اسناد رسمی ایران اعتبار بین المللی خواهد یافت یاد آور شد که این امر موجب افزایش امنیت حقوقی و به تبع آن افزایش سرمایه گذاری خارجی خواهد شد.
هادی معزالدینی، رئیس هیات مدیره کانون سردفتران ودفتریاران هم ضمن تشریح مذاکرات انجام شده هیات ایرانی با اعضای اتحادیه جهانی سردفتران خاطر نشان کرد: مذاکرات ایران و اعضای کمیسیون بین المللی اتحادیه جهانی سردفتران دو سال قبل در پاریس آغاز شد و پس از آن هیات اتحادیه جهانی سردفتران به ریاست ژان پل دکور سفری را جهت اطلاع رسانی و آشنایی بیشتر با کشورمان و قوانین آن به ایران داشتند که پس از مذاکرات طرفین مقرر شد برخی از مواد  قانون سردفتری ایران جهت تطبیق با اصول اساسی اتحادیه جهانی سردفتران اصلاح شود.
وی ادامه داد: بر همین اساس کمیته کاری مشترکی بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران تشکیل شد  و پس از سه ماه تلاش مداوم، طرح اصلاحی قانون سردفتران ایران به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.
رئیس کانون سردفتران و د فتریاران در پایان سخنان خود تاکید کرد که کانون سردفتران و دفتریاران ایران تمام تلاش خود را برای اینکه کشورمان به عنوان هفتاد و هفتمین عضو اتحادیه جهانی سردفتران به این اتحادیه بپیوندد به کار خواهد بست.