کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 01 مهر 1400

بررسی مشکلات دانشجویان بورسیه سردفتری اعزامی به دانشگاه لیون فرانسه با حضور رئیس دانشگاه و هیات اعزا

بررسی مشکلات دانشجویان بورسیه سردفتری اعزامی به دانشگاه لیون فرانسه با حضور رئیس دانشگاه و هیات اعزامی ایرانی
مشکلات دانشجویان بورسیه سردفتری اعزامی به دانشگاه لیون فرانسه با حضور رئیس این دانشگاه و هیات اعزامی ایرانی بررسی شد.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، هیات ایرانی اعزامی به فرانسه متشکل از کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران در ادامه سفر خود عصرروز شنبه 12 آبانماه سال جاری جهت بررسی مشکلات دانشجویان بورسیه اعزامی وارد شهر لیون شدند.
در این دیدار هادی معزالدینی، رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با ریاست دانشگاه لیون و قدردانی از همکاری مقامات این دانشگاه بخصوص آقای "فول شیرون " خواستار توسعه و تعمیق روابط شد.
همچنین در این ملاقات سید علی رضا میرشریفی، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد  و املاک کشور  با تشریح نظام حقوقی و قضایی ایران خواستار افزایش همکاری دانشگاه لیون فرانسه با کشورمان شد.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در صدد ایجاد تحول در نظام ثبتی و سردفتری خود است اظهار امیدواری کرد این همکاری دو جانبه علمی نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در ادامه این دیدار مسائل مربوط به دانشجویان دانشگاه لیون فرانسه را به همراه رئیس این دانشگاه مورد بررسی قرار داده و در جریان روند ادامه تحصیل و توفیقات این دانشجویان قرار گرفتند.
رئیس دانشگاه لیون فرانسه هم ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت علمی دانشجویان ایرانی آمادگی دانشگاه لیون را برای افزایش و توسعه همکاری اعلام کرد.
شایان ذکر است کانون سردفتران و دفتریاران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دانشگاه لیون فرانسه قرارداد همکاری را در سال1384 با این دانشگاه به امضا رساندند و هم اکنون هر ساله دو سردفتر ایرانی می توانند برای ادامه تحصیل عازم فرانسه شوند.
در پایان مذاکرات هیات ایرانی و رئیس دانشگاه لیون فرانسه مقرر شد همکاری ها بیش از پیش افزایش یابد.