کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

بررسی راه های بهره گیری از آخرین پیشرفت های دانشگاه"گرونوبل" فرانسه در بحث IT سردفتری

بررسی راه های بهره گیری از آخرین پیشرفت های دانشگاه"گرونوبل" فرانسه در بحث IT سردفتری
هیات ایرانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران در ادامه سفر خود به فرانسه عصر روز گذشته (یکشنبه 13 آبان ماه) وارد شهر دانشگاهی و صنعتی " گرونوبل" شدند.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، این هیات بلافاصله بعد از ورود به این شهر ضمن حضور در دانشگاه "گرونوبل"با دکتر تقی برومند زاده، استاد برجسته ایرانی این دانشگاه و تنی چند از دانشجویان ایرانی علاقمند به توسعه و پیشرفت ایران اسلامی جلسه پنج ساعته ای تشکیل داده و به بررسی راه های همکاری بین این مرجع علمی و کانون سردفتران و دفتریاران ایران پرداختند.
در این جلسه دکتر تقی برومندزاده، عضو شورای اداری دانشگاه گرونوبل و رییس سندیکای اساتید دانشگاه گرونوبل ضمن ارائه توضیحات در مورد تاریخچه و فعالیت های علمی دانشگاه اعلام کرد نظر موافق مسئولین دانشگاه را برای همکاری با ایران جلب کرده است.
هادی معزالدینی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران ایران نیز آمادگی این کانون را برای همکاری دو جانبه با دانشگاه گرونوبل اعلام کرد.
وی گفت: کانون سردفتران و دفتریاران ایران هم تمایل دارد دانشجویان خود را جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت به دانشگاه گرونوبل اعزام کند.
سید علی رضا میرشریفی، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم در این جلسه با تاکید بر اهمیت و همکاری دوجانبه علمی با دانشگاه های معتبر دنیا از جمله دانشگاه گرونوبل خاطر نشان کرد: هم اکنون ایجاد استقرار سیستم IT  و بهره جستن از تکنولوژی های نوین از نظام ثبتی و سردفتری و حرکت به سوی مکانیزه کردن آن یکی از نیازهای ضروری و مبرم کشور است.
میرشریفی در ادامه خواستار پیگیری جدی مذاکرات با مسئولین دانشگاه برای انعقاد همکاری علمی بین دانشگاه گرونوبل و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران شد.
وی با یادآوری پیشتاز بودن دانشگاه  گرونوبل در بخش IT به تایید آقای "ژان پل دکور" رییس کمیسیون همکاری بین المللی اتحادیه جهانی سردفتران و "فول شیرون" رییس دانشگاه لیون فرانسه، بر بهره گیری از آخرین پیشرفت های IT در راستای مکانیزه کردن دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
در این جلسه تفاهم نامه همکاری با دانشگاه گرونوبل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد که در مذاکرات با مسئولین دانشگاه، چارچوب و زمان بندی این همکاری دوجانبه مشخص شود.
لازم به ذکر است که دانشگاه گرونوبل در بسیاری از رشته ها از جمله فناوری اطلاعات شهرت جهانی دارد و در حال حاضر 75 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند که یک چهارم آن ها از کشورهای مختلف دنیا هستند.