کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

همکاری علمی دانشگاه "گرونوبل" با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران

همکاری علمی دانشگاه "گرونوبل" با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران
هیات ایرانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران طی جلسه ای با حضور ریاست دانشگاه گرونوبل به بررسی و مذاکره پیرامون چگونگی همکاری علمی و آموزشی دوجانبه پرداختند.
 به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، هیات ایرانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران اعزامی به کشور فرانسه در آخرین روز مذاکرات خود در این کشور و در آستانه تفاهم نامه همکاری، عصر روز دوشنبه 14 آبان ماه سال جاری طی جلسه ای با حضور ریاست دانشگاه گرونوبل به بررسی و مذاکره پیرامون چگونگی همکاری علمی و آموزشی دوجانبه پرداختند.
این جلسه دو ساعته با حضور پروفسور " آلن اسپالان زاتی"، رییس دانشگاه گرونوبل، خانم "پی یر" معاون دانشکده حقوق و مسئول روابط بین الملل دانشگاه گرونوبل، آقای "باسن"، رییس بخش IT دانشگاه گرونوبل، دکتر تقی برومند زاده استاد برجسته ایرانی و رییس سندیکای اساتید دانشگاه گرونوبل و تنی چند از دانشجویان ایرانی علاقمند به توسعه و پیشرفت ایران اسلامی برگزار شد.
در این نشست طرف فرانسوی ابتدا با ارائه گزارشی مبسوط از سیستم آموزش رشته های حقوق وIT دانشگاه گرونوبل در کشورهای مختلف دنیا سوالاتی درمورد وضعیت IT در ایران و دفاتر اسناد رسمی و همچنین وضعیت آموزش سردفتران اسناد رسمی به خصوص چگونگی پیشرفت قرارداد بین دانشگاه لیون و کانون سردفتران و دفتریاران مطرح کرد و توضیحاتی در این خصوص از سوی میرشریفی، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معزالدینی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران ارائه شد.
میرشریفی با اشاره به اینکه کانون سردفتران و دفتریاران در آستانه الحاق به اتحادیه جهانی سردفتران است و پروسه امضای الکترونیک در ایران در حال اجرا شدن است تاکید کرد: مکانیزه کردن دفاتر اسناد رسمی به ویژه ارتقا سطح علمی سردفتران از طریق دانشگاهی بین المللی موجب سرعت تجارت جهانی و علمی شدن آن می شود لذا این همکاری ها بسیار مفید خواهد بود.
در پایان ریاست دانشگاه گرونوبل ضمن تاکید بر شان ایران و غنای فرهنگی ایرانیان اظهار امیدواری کرد که ظرف هفته جاری متن پیشنهادی هیات ایرانی در شورای اداری دانشگاه مورد بررسی نهایی واقع و با تایید شورای مزبور به امضای وی برسد.