کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 03 مهر 1399

نخستین جلسه بررسی توافقنامه کانون سردفتران و اعضای دانشگاه گرونوبل فرانسه برگزار شد

نخستین جلسه بررسی توافقنامه کانون سردفتران و دفتریاران و اعضای دانشگاه گرونوبل فرانسه روز گذشته در محل این کانون برگزار شد.
به گزارش خبرنگار کانون سردفتران و دفتریاران، عصر روز گذشته  نخستین جلسه بررسی توافقنامه ادامه تحصیل سران دفاتر اسناد رسمی در فرانسه در محل کانون سردفتران و دفتریاران با حضور مسئولان دانشگاه گرونوبل فرانسه؛ آلن  اسپالانزانی رئیس دانشگاه گرونوبل 2 فرانسه، جک فونتانل معاون روابط بین الملل دانشگاه گرونوبل، خانم سوون معاون روابط بین الملل دانشکده حقوق، خانم ترفینی مدیر دپارتمان حقوق مالکیت فکری و تکنولوژیهای نوین، دکتر تقی برومند زاده استاد دانشگاه گرونوبل و نماینده دانشگاه در کنوانسیون منعقده با کانون سردفتران و دفتریاران و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران و تنی چند از سردفتران برگزار شد.
سخنگوی کانون سردفتران و دفتریاران در این رابطه گفت: در ابتدای جلسه هادی معزالدینی، رئیس هیات مدیره کانون ضمن خوشامدگویی و استقبال از حضور این هیات فرانسوی در کشورمان و افزایش مناسبات فرهنگی دانشگاه های ایران و فرانسه، اظهار امیدواری کرد که بر اساس انعقاد قرارداد بین کانون سردفتران و دفتریاران و دانشگاه گرونوبل فرانسه زمینه ادامه تحصیل سران دفاتر اسناد رسمی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های معتبر فرانسه فراهم شود.
دشتی اردکانی اظهار داشت: در این جلسه هیات فرانسوی با استقبال از افزایش همکاری های آموزشی ایران و فرانسه، سیستم آموزش از راه دور در ایران را پیشنهاد و اظهار امیدواری کردند دو روش آموزشی برای متقاضیان کشورمان به صورت تحصیل در فرانسه و تحصیل در ایران از راه دور  مفید خواهد بود.
وی با اشاره به توافقات اولیه این کانون و دانشگاه گرونوبل فرانسه، درخواست کرد در هر یک از رشته های حقوق سردفتری، حقوق تجاری با گرایش مالکیت فکری و تکنولوژی های جدید، مبانی حقوق خصوصی، مدیریت فناوری اطلاعات و حقوق جزا و جرم شناسی، سه نفر جهت ادامه تحصیل در مرحله اول و بخش کوتاه مدت برنامه ها اعزام شوند و در برنامه بلند مدت توافقات، سایر مراحل اعزام مانند نیمه محلی، موضوعی – تخصصی، ضمن خدمت، برگزاری سمینارها و همایش ها به مرور اجرایی شود.
دشتی اردکانی با بیان اینکه توافقات فعلی در مورد ادامه تحصیل سردفتران اسناد رسمی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتراست، ابراز امیدواری کرد که این تسهیلات جهت ادامه تحصیل دفتریاران در آینده فراهم شود.
سخنگوی کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه قول مساعد جهت پذیرش دو نفر در مقطع master2 (کارشناسی ارشد) و دو نفر در مقطع  p.HD(دکترا) در رشته حقوق سردفتری، دو نفر در مقطع کارشناسی ارشد و یک نفر در مقطع دکترای مالکیت فکری، دو نفر در مقطع کارشناسی ارشد و احتمالا دو نفر در مقطع دکترای حقوق خصوصی پذیرفته خواهند شد، گفت: احتمال دارد که در آینده دانشجویانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای حقوق جزا و جرم شناسی هم جهت ادامه تحصیل به فرانسه اعزام شوند و توافقاتی در رشته های جدیدی هم صورت گیرد.
وی افزود: لازم به ذکر است که این سهمیه ها مربوط به دانشگاه گرونوبل فرانسه است و همین تعداد سهمیه در مرحله اول در مورد د انشگاه لیون 3 فرانسه هم وجود دارد.
سخنگوی کانون سردفتران و دفتریاران، در پایان با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاداتی از سوی اعضای کانون سردفتران و دفتریاران حاضر در جلسه مطرح شد، اظهار داشت: پس از صحبت های اولیه در جلسه مذکور، انعقاد توافقنامه به جلسه آینده حضور هیات فرانسوی در کانون سردفتران و دفتریاران موکول شد. در پایان هم هدایایی به رسم یاد بود به میهمانان فرانسوی اهدا شد.
انتهای پیام