کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 26 ارديبهشت 1400

برگزاری همایش روز دفاتر اسناد رسمی ششم دی در مازندران

برگزاری همایش روز دفاتر اسناد رسمی ششم دی در مازندران

همایش گرامیداشت روز دفاتر اسناد رسمی در استان مازندران برگزار شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران به نقل از سايت كانون استان مازندران، در ابتدای این همایش حیدرزاده، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران ضمن خوشامد به همه شرکت کنندگان در این همایش، ششم دیماه برابر با دویست و هشتاد و دومین روز سال را یادآور آیه 282 سوره مبارک بقره دانست که نشان بر کاتبین بالعدل بودن سران دفاتر اسناد رسمی دارد.

 

وی سردفتران را قاضی به تراضی و نگهبانان عدالت خواند و افزود دفاتر اسناد رسمی پاسدار قوانین، امین مردم وحافظ امنیت حقوقی، اجتماعی، روانی و اقتصادی افراد جامعه هستند.

 

حیدرزاده سند را تابلوی حقانیت اشخاص در مقابل متجاوزین و موجب کاهش دعاوی عنوان و خاطرنشان کرد: دفاتر اسناد رسمی منشأ خدمات شایانی برای دولت و افراد جامعه هستند.

 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در ادامه اظهار داشت: مازندران دارای 340 دفترخانه اسناد رسمی است که پایه گذار هسته اولیه آن  فرهیختگان و علمای مازندران بودند.

 

ایشان در پایان خواستار پشتیبانی از سند رسمی شد و از دکتر تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، بهادر مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان و صادقی معاون اسناد اداره کل تشکر و قدردانی کرد.

 

در ادامه صادقی، معاون اسناد اداره‌کل ثبت استان نیز ضمن تشکر از کانون سردفتران و دفتریاران مازندران و قدرداني از حضور دکتر کاشانی حقوقدان برجسته و فرزند آیت الله کاشانی ، پیام "بهادر"، مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران  به مناسبت روز سند رسمی و سردفتر را قرائت کرد.

 

دکتر کاشانی نیز طی سخنانی ثبت اسناد را بزرگترین پشتوانه برای حق مالکیت و نظام اقتصادی ایران خواند و افزود: در نظام جدید قضائی اسناد رسمی جایگاه مهمی دارند.

 

وی پیشنهاد کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک برای رفع شبهه هرچه زودتر لایحه‌ای تقدیم مجلس کند تا با صدور مجوز تنظیم اسناد الکترونیکی به سازمان ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی شبهه بی اعتباری از این اسناد زدوده شود.

 

در پایان این همایش با اهداء لوح سپاس به دکتر کاشانی و چند تن از سردفتران و دفتر یاران از خدمات آنها قدردانی شد.

 

گفتنی است در 9 ماهه سال جاری 640 هزار و 778 اثر انگشت الکترونیکی توسط دفاتر اسناد رسمی استان اخذ و 418 هزار و 583  انواع سند شامل بیع، صلح، وکالت، اقاله و....توسط سامانه ثبت  الکترونیکی اسناد  صادر شده است.

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/10/08