کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 26 ارديبهشت 1400

همایش روز دفاتر اسناد رسمی در استان گلستان برگزار شد

همایش روز دفاتر اسناد رسمی در استان گلستان برگزار شد

همايش روز دفاتر اسناد رسمي در استان گلستان برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، در ابتداي اين همايش امير لياقي، رييس كانون سردفتران و دفترياران گلستان ضمن خيرمقدم، مطالبي را درخصوص گراميداشت ششم دي ماه عنوان كرد.

 

در ادامه عباسعلي زارع تيله نوئي،مديركل ثبت اسنادو املاك گلستان به ايراد سخن پرداخت و ضمن تشكر و قدرداني از هيات مديره كانون گلستان در برپايي همايش،در دويست و هشتاد دومين روز سال كه به واسطه آيه 282 سوره بقره،-بلندترين آيه در بزرگترين سوره قرآن- درخصوص ثبت معاملات نامگذاري شده،به بيان اهميت ثبت معاملات در دفاتر اسنادرسمي پرداخت.

 

وي با اشاره به موهبت الهي كه نصيب سردفتران و دفترياران شده و به عنوان امين مردم معاملات را ثبت مي‌كنند،‌بر امانتداري و حفظ حقوق آحاد مردم شريف كه به دفاتر اسنادرسمي مراجعه مي كنند تاكيد كرد.

 

مديركل ثبت اسنادو املاك گلستان با ذكر اينكه هرچه اسناد مالكيت در اجراي قانون صادر شود،‌قطعا در معاملات بعدي بايد از طريق دفاتر اسنادرسمي نقل و انتقال آن انجام شود،گفت: اين خود بر اهميت موضوع به عنوان يك كار حاكميتي براي سران دفاتر و دفترياران است كه در راستاي اهداف و برنامه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي آن با تبعيت از قوانين جاري تحت نظارت مستقيم سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و به تبع آن ادارات كل و واحدهاي ثبتي بايد اين تعامل و همكاري وجود داشته باشد كه نسبت به وظايف قانوني،شرعي و عرفي خود به نحو احسن انجام پذيرد كه خوشبختانه اين چنين است.

 

در ادامه اين مراسم هاشميان،رييس كل دادگستري گلستان با ارايه آمار و ارقامي درخصوص ورودي هاي دعاوي به خصوص دعاوي ملكي در دادگستري‌ها به نقش موثر و كليدي دفاتر اسنادرسمي و معاملاتي كه در اين راستا انجام مي پذيرد پرداخت.

 

وي با اشاره اجرايي شدن قانون پيش فروش ساختمان و مشكلاتي كه بعضي از افراد خواسته يا ناخواسته دچار آن مي‌شوند، انجام اين معاملات در دفاتر اسنادرسمي را بسيار با اهميت برشمرد و با مصوبه اخير شوراي حفظ حقوق بيت المال در اجرايي شدن قانون مذكور در استان گلستان طي مدتي كوتاه، موفقيت و بهروزي را براي سران دفاتر اسناد رسمي از درگاه احديت درخواست كرد.

‌ 

تاریخ ارسال خبر: 
95/10/8