کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

آخرین پیشرفت روند نصب دستگاه کارتخوان در دفاتر اسناد رسمی مورد بررسی قرار گرفت

آخرین پیشرفت روند نصب دستگاه کارتخوان در دفاتر اسناد رسمی طی جلسه ای در کانون سردفتران مورد بررسی قرار گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران در جلسه تشکیل شده در این کانون نمایندگانی از بانک مرکزی، بانک ملی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پرداخت الکترونیک سامان، سازمان امور مالیاتی کشور و تعدادی از اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران حضور داشتند.
 
دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در این جلسه با تسلیت شهادت حضرت علی (ع) و آرزوی بهره مندی از شب های پرفیض قدر و ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ سازمان ثبت در راستای نصب دستگاه کارتخوان در دفاتر اسناد رسمی، گفت: کانون سردفتران همواره در راستای این پروژه اقدام کرده و اطلاع رسانی مطلوبی را از طریق رسانه ها و مطبوعات به انجام رسانده است.
 
وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات سخت افزاری دفاتر اسناد رسمی با انتشار خبری از سوی سایت این کانون و انعکاس آن در مطبوعات از اقدامات قابل توجه است گفت: امیدواریم با تعاملات صورت گرفته بین این کانون، سازمان ثبت و بانک های مرتبط، هرچه سریعتر شاهد تجهیز همه دفاتر به این سیستم باشیم و این مهم خود یکی از اهداف مورد توجه کانون سردفتران است.
 
جهانگرد نماینده بانک مرکزی هم در این جلسه با تقدیر از مسئولان سازمان ثبت در پیگیری این پروژه ابراز امیدواری کرد: با تعیین زمانبندی مشخص برای دفاتر تهران شاهد نصب هرچه سریعتر این دستگاه در دفاتر تهران باشیم.
 
سلیمانی، معاون برنامه ریزی و توسعه فناوری سازمان ثبت هم اظهار داشت: دفاتر اسناد رسمیNGO  هایی هستند که می توانند بسیاری از امور را انجام داده و در این رابطه به همراه سازمان ثبت گام های موثری را بردارند.
 
وی با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نخستین دستگاه دولتی است که همه به سنتی بودن آن اعتراف دارند و در راستای مکانیزه کردن امور گام برداشته است، افزود: ما از کانون سردفتران و دفتریاران انتظار داریم که حمایت های خود را دو برابر کند. استان های دیگری هم مصر اجرای این پروژه در دفاتر اسناد رسمی هستند که امیدواریم پس از اجرای آن در تهران بعنوان الگو با حمایت سازمان ثبت شاهد اجرایی شدن پروژه در دیگر استانها باشیم.
 
برات قنبری عضو هیات مدیره بانک ملی در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه پرداخت الکترونیکی وجوه در دفاتر مانند کوه یخ است و بخش اعظمی از کار ادامه خواهد داشت، گفت: نباید موشکافی در این قضیه به حدی باشد که زوایای ندیده پروژه روی زمین بماند و باید برای مسائل موجود راه حل هایی را پیدا کنیم.
 
وی با ذکر اینکه چنین جلساتی برای بررسی میزان پیشرفت این پروژه علاوه بر اینکه مدیریتی است گامی در جهت طرح مشکلات و یافتن راه حل برای آنان است اظهار داشت: معتقدم اگر این جلسات هفتگی و با فواصل زمانی کمتری برگزار شود مفیدتر خواهد بود.
 
یادگاری مدیر کل امور اسناد و سردفتران سازمان ثبت هم با ابراز خرسندی از روند اجرایی پروژه مذکور اظهار داشت: ممکن است این پروژه در حال حاضر با مشکلاتی هم روبرو باشد اما با اجرای آن و بررسی شرایط و نحوه اجرا می توان این نواقص را مرتفع کرد و نکات فنی و نهایی نرم افزار و با رفع نقص ها از سوی عاملان اجرایی این پروژه انجام خواهد شد.
 
انتهای پیام