کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 25 ارديبهشت 1400

تویسرکانی خبر داد:رشد 17درصدی وصول معوقات بانک ها و ممنوع الخروجی 16هزار بدهکار درسال 95

تویسرکانی خبر داد:رشد 17درصدی وصول معوقات بانک ها و ممنوع الخروجی 16هزار بدهکار درسال 95

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه 48 هزار و 467 میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها در سال 95 وصول شد، گفت: با توجه به وصول 41 هزار میلیاردریالی در سال 94، 17 درصد در وصول مطالبات معوقات بانک ها رشد داشته ایم.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري ايرنا، احمد تویسرکانی، وصول مطالبات معوق بانک ها را یکی از اقدامات خوب این سازمان در سال 95 در حوزه ادارات اجرای ثبت، برشمرد و افزود: در این سال 48 هزار و 467 میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها را وصول کردیم.


وی ادامه داد: یعنی متعاقب شکایت بانک، اموال بدهکاران را توقیف کرده و به مزایده گذاشتیم که این اموال به فروش رفته و در ازای طلب به بانک ها پرداخت شده است.


معاون قوه قضائیه با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با معوقاتی می تواند اقدام کند که تضمینات و وثایق لازم اخذ شده باشد، اظهار کرد: این سازمان نسبت به بحث معوقات با شناسایی اموال بدهکاران و به مزایده گذاشتن این اموال، معوقات را وصول می کند.


رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: اگر افراد، اموالی داشته باشند که قابل شناسایی باشد بطور طبیعی این سازمان با جدیت ، موضوع را پیگیری می کند و اموال را بازمی گرداند.


میزان وصول مطالبات معوقات بانک ها در سال 93 چهار هزار و در سال 94 هم چهار هزار میلیارد و یکصد میلیون تومان بود.

** ممنوع الخروجی 16 هزار و 482 بدهکار بانکی در سال 95
تویسرکانی با بیان اینکه سازمان ثبت به مواردی که بانک ها اعم از ممنوع المعامله شدن، ممنوع الخروج شدن و شناسایی اموال این بدهکاران و بدنبال آن توقیف اموال را اعلام کنند ، اجرا می کند، گفت: 16 هزار و 482 نفر از بدهکاران پارسال ممنوع الخروج شدند که این موضوع موجب تسریع در وصول بدهکار طلبکاران و بدهکاری 8 هزار و 492 نفر وصول شد.


به گفته وی، این افراد بعد از پرداخت بدهکاری در همان سال گذشته از ممنوع الخروجی در آمده اند.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/03/09