کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 19 اسفند 1399

سومین دوره انتخابات هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با حضور چشمگیر سردفتران و دفتریاران استان تهران برگزار شد

سومین دوره انتخابات هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با حضور چشمگیر سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، در این انتخابات که جمعه 10/7/88 در محل این کانون برگزار شد، هیات 7 نفره نظارت بر انتخابات کانون از ساعات ابتدایی با حضور در محل کانون اقدام به اخذ رای از سردفتران و دفتریاران کردند.

در سومین دوره انتخابات هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران 31 سردفتر و 16 دفتریار اسناد رسمی کاندیدا شده اند که از این تعداد سردفتران به 15 سردفتر و دفتریاران به 15 دفتریار رای دهند که پس از شمارش آرا توسط هیات نظارت بر انتخابات اسامی 30 منتخب به معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام می شود و پس از بررسی توسط وی اسامی 7 سردفتر و 3 دفتریار به عنوان اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان تهران اعلام خواهد شد.

دکتر احمد تویسرکانی، معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور در این انتخابات در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری انتخابات سومین دوره هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امیدواریم اعضای هیات مدیره جدید با برعهده گرفتن مسئولیت ها در راستای حل مشکلات و ارتقا علمی و عملی سردفتران و دفتریاران کوشا باشند.

وی تعقیب مسایل و مشکلات رفاهی و مالی سردفتران و دفتریاران را از جمله دیگر مواردی برشمرد که باید در دستور کار هیات مدیره جدید قرار گیرد و اضافه کرد: این تشکل می تواند در راستای پیشبرد اهداف و ارتقا عملکرد کیفی کانون سردفتران و دفتریاران که همه مردم با آن سر و کار دارند مفید واقع شود.

تویسرکانی این مهم را یکی از اولویت ها و دغدغه های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دانست که با همت و همکاری کانون سردفتران محقق خواهد شد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر هنوز عده ای از دفاتر اسناد رسمی از شیوه سنتی استفاده می کنند، گفت: باید با کمک و یاری رسانی به این عزیزان در زمینه ارتقا کیفی و تغییر شیوه ها یاری رسانده شود.

وی به روز رسانی قوانین و مقررات را نیازمند یاری مجلس شورای اسلامی دانست و این امر را با همکاری کانون سردفتران و دفتریاران و مجموعه دفاتر اسناد رسمی قابل تحقق عنوان کرد و افزود این ساماندهی باید صورت گیرد تا مردم هرچه سریعتر شاهد تحولی بزرگ در این حوزه باشند.

 
انتهای پیام