کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1400

اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان تهران با رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور دیدار کردند

اعضای جدید و سابق هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان تهران با دکتر احمد تویسرکانی، معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت، دکتر احمد تویسرکانی، معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات اعضای قدیم و آرزوی موفقیت برای اعضای جدید این کانون، بر برنامه ریزی و هدفمندتر کردن فعالیت های این نهاد اجتماعی تاکید کرد.

معاون قوه قضاییه اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران را امین و وکیل خانواده بزرگ سردفتران و دفتریاران دانست.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین اعضای هئیت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، ایجاد ساختاری نوین و توجه به فناوری و تکنولوژی روز و دوری از انجام امور با شیوه های قدیمی و سنت گرایی را یادآور شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده از آن در فضای مناسب در جهت انجام بهتر امور، بر تشکیل مجموعه ای هدفمندتر، دقیق تر و نظام مندتر تاکید کرد.

تویسرکانی ایجاد نظام اقتصادی صحیح و انضباط اقتصادی در این مجموعه بزرگ را از ضرورت های گذر از مرحله بحران دانست و شفافیت در امور و ایجاد مجموعه ای سالم و قابل اعتماد به منظور ارایه خروجی های کارآمد را یادآور شد.

معاون قوه قضاییه تمام اموال و منابع کانون سردفتران و دفتریاران را متعلق به تک تک اعضای این کانون دانست و بر بسترسازی در جهت استفاده هدفمند از این منابع تاکید کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تحول را یکی از نیازهای امروز کانون سردفتران و دفتریاران استان تهران و مدیریت صحیح و ساماندهی مناسب را در مجموعه سردفتران و دفتریاران را امری اجتناب ناپذیر برشمرد.

وی مدیریت کارآمد را از ارکان ارتقای این مجموعه دانست و بر شناسایی دقیق منابع، برنامه ریزی مناسب، تجهیز و استفاده موثر از منابع موجود و نظارت مستمر و صحیح تاکید کرد و استفاده از سیستم های نوین در نظارت ها و تعامل و همفکری به منظور مرتفع شدن مشکلات و تسهیل در امور مردم را خواستار شد.

معاون قوه قضاییه همچنین بر نگاه کلان، ملی و فرابخشی در حوزه خدمتی اعضای هیئت مدیره کانون در راستای رضایت مندی مردم و رفع موانع، تاکید کرد و استفاده از فناوری روز، استقرار نرم افزار و سخت افزارهای لازم، اصلاح قوانین و مقررات و مدیریت صحیح در راستای ارتقاء نظام سردفتری کشور را امری مهم و اجتناب ناپذیر دانست.

دکتر احمد تویسرکانی، معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پایان، آموزش سران دفاتر، برگزاری نشست های علمی، ساماندهی امور سردفتران، ایجاد و استقرار کانون های منطقه ای و استانی، بستر سازی و برنامه ریزی های صحیح، مطالعات تطبیقی در برخی امور و ارتقاء علمی سردفتران از طریق کارگاه های آموزشی در جهت توانمند شدن نظام سردفتری کشور خواستار شد و بر حمایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از این مجموعه تاکید کرد.

در ابتدای این دیدار اعضای جدید هئیت مدیره کانون سردفتران و دفتریارن استان تهران به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص ارتقاء نظام سردفتری کشور پرداختند.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، در این جلسه مسلم آقاصفری، رییس کانون سردفتران با تاکید بر اینکه این کانون مقید به تعامل با قوه قضاییه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دولت محترم در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ عنوان کرد که با عوامل ضعیف، ناتوان، فقیر و خفیف نمی توان با مشکلات مبارزه کرد و سازمان ثبت و کانون سردفتران باید در راستای تقویت بنیه علمی و توان عملی و تجربیاتی و مالی دفاتر اسناد رسمی تلاش و تعامل داشته باشند.
 
دکتر تویسرکانی همچنین موافقت کرد که در پایان هر هفته گزارش بررسی مشکلات و راهکارهای برون رفت از آن ها را از رییس کانون سردفتران و دفتریاران تحویل گرفته و بررسی نماید.
 
انتهای پیام