کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 02 ارديبهشت 1400

در جلسه مشترک مدیرکل ثبت تهران و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران تاکید شد: کار و همت مضاعف در راستای خدمت رسانی به مردم

 در جلسه مشترک مدیرکل و معاونان ثبت استان تهران و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران بر ضرورت تاکید شد.
  
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، در این جلسه سعادتیان؛ مدیرکل ثبت استان تهران، خوشنویسان؛ معاون امور اسناد ثبت تهران، توحیدی؛ معاون امور املاک ثبت تهران، خلیلیان؛ رییس اداره ثبت جنوب شرق، علیزاده؛ رییس اداره ثبت تهرانپارس، صالحی فشمی؛ رییس اداره ثبت شهرری، عبدی؛ رییس اداره ثبت جنوب، اسماعیلی؛ رییس ثبت شمال شرق، عبدی پور؛ رییس ثبت غرب، معراجی؛ رییس ثبت جنوب غرب، جهان؛ رییس ثبت قلهک، مخمل کوهی؛ رییس ثبت شمال، قصری؛ رییس بازرسی ثبت استان تهران، پیری وردین؛ مدیر تحول اداری ثبت استان تهران، خاکباز؛ رییس انفورماتیک ثبت استان تهران و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران حضور داشتند.
سعادتیان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران در ابتدای این جلسه ضمن تبریک به مناسبت سال جدید، نامگذاری امسال را از سوی مقام معظم رهبری بنام سال همت مضاعف، کار مضاعف، فرصت مناسبی برای گسترش و تسهیل خدمت رسانی به مردم دانست.
 
وی مبارزه با مفاسد اداری و تضمین و تثبیت آرامش مردم را تکلیف مجموعه ثبت و دفاتر اسناد رسمی دانست و اظهار داشت: موفقیت دفاتر اسناد رسمی موفقیت ماست و موفقیت ما موفقیت دفاتر است. چنانچه مردم از دفاتر اسناد رسمی با رضایت خارج شوند این رضایت در واقع رضایت از عملکرد مجموعه ثبت است و بالعکس. در حقیقت دفاتر اسناد رسمی و ثبت اسناد و املاک مجموعه ای غیر قابل تفکیک و بهم پیوسته هستند.
 
سعادتیان با اعلام آمادگی برای حضور در هر نقطه از استان تهران به منظور تشکیل جلساتی که به خدمت رسانی و کار مضاعف و مثمرثمر بیانجامد، ابراز داشت: از مجموعه دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران انتظار کار و همت مضاعف دارم و مجموعه ثبت نیز در این راستا همراه و کمک شما خواهد بود.
 
وی با قدردانی از راه اندازی دستگاه پرداخت الکترونیکی در بیش از یک هزار و 514 دفتر اسناد رسمی یادآور شد که این کار مهم جز با همت دفاتر اسناد رسمی و حمایت ثبت استان قابل اجرا نبود.
 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران با اشاره به لزوم حل مشکلات مجموعه ثبت، دفاتر اسناد رسمی و مردم به صورت سریع و قانونی در مسائل مختلف از جمله نحوه ارسال استعلامات ثبت و اخذ پاسخ آن، پیشنهاد کرد که با جلسات کارشناسی راه کار عملی آن بررسی و اجرایی شود.
 
وی با اشاره به فعال شدن کد یونیک دفاتر اسناد رسمی در بانک ملی در اردیبهشت ماه اعلام کرد: با فعال شدن این کد مشکل قطع سیستم پرداخت ها کاملا مرتفع شده و تمام فیش ها در هر نقطه از کشور و به حساب مربوطه قابل پرداخت خواهد بود که یکی از اثرات میان مدت این طرح و پس از رفع موانع قانونی حذف قانونی دفتر درآمد در دفاتر اسناد رسمی است.
 
سعادتیان با اشاره به برنامه انفورماتیک ثبت استان تهران و تثبیت زیرساختهای مربوطه نوید فعال شدن کد کاربری دفاتر اسناد رسمی در اداره ثبت استان را داد و افزود: با این کار ارسال تمام آمار به ثبت استان از طریق الکترونیکی انجام شده که این امر در حل معظل ترافیک و اصلاح الگوی مصرف در ابعاد مختلف نقش مهمی دارد.
 
وی با اشاره به لزوم نظام مند کردن ابلاغ بخشنامه ها ضمن ارایه پیشنهادات قابل توجه بحث و بررسی و تصمیم در این خصوص را به کارگروه مشترک اداره کل ثبت استان تهران و کانون سردفتران ابلاغ کرد و با اشاره به نگرشی تازه بر بازرسی دفاتر اسناد یادآور شد، معتقد به خود بازرسی هستیم چرا که تمام همکاران از تمام مسائل مطلع بوده و خود آنها هم باید در امر بازرسی فعال باشند.
 
سعادتیان در پایان آمادگی اداره کل ثبت استان تهران را برای تلاش در هر زمینه ای که منجر به رفع مشکلات مردم و دفاتر اسناد رسمی شود اعلام کرد.
 
در ادامه این نشست آقاصفری، رییس کانون سردفتران و دفتریاران با ابراز خرسندی و قدردانی فراوان از نگرش مدیرکل ثبت استان تهران با اشاره به سال همت مضاعف و کار مضاعف، عملی شدن سریع نظرات مدیرکل ثبت استان را خواستار شد.
 در ادامه این جلسه دشتی اردکانی، نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران با تشکر از مدیرکل ثبت استان تهران ابراز امیدواری کرد که در سه ماهه نخست سال جاری ساز و کار همت مضاعف و کار مضاعف در مجموعه دفاتر اسناد رسمی و ثبت استان تنظیم و منویات مقام معظم رهبری سریعا عملی شود.
 
مدیرکل ثبت استان تهران ضمن اعلام موافقت با تشکیل کارگروه مشترک اداره کل ثبت استان تهران و کانون سردفتران با پیشنهاد دشتی اردکانی، نایب رییس کانون سردفتران و موافقت حضار نماینده ای از کانون سردفتران بعنوان دبیر کارگروه مشترک انتخاب شد.
 
انتهای پیام