کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1400

سعادتیان در نشست فصلی مدیران ثبت و کانون سردفتران؛اجرای ثبت آنی; ثبت اسناد و املاک را به یک نهاد هوشمند و پویا تبدیل کرد

سعادتیان در نشست فصلی مدیران ثبت و کانون سردفتران؛اجرای ثبت آنی; ثبت اسناد و املاک را به یک نهاد هوشمند و پویا تبدیل کرد

سیدصادق سعادتیان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران در جلسه  هم اندیشی عصر روز گذشته مدیران ثبت و  اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفترياران، تعامل شایسته و نقش موثر سران دفاتر اسناد رسمی و در راس آن کانون سردفتران را در اجرای ثبت آنی قابل تقدیر دانست و گفت؛ سران دفاتر اسناد رسمی نقش پیش ران و نیروی محرکه در اجرای ثبت آنی در حوزه اسناد داشتند که با همدلی و همراهی کارآمدخوشبختانه اجرای این طرح از همان ابتدا آثارو برکات فراوان برای مردم  شریف و هم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است.

سعادتیان با اشاره به این دستاوردها افزود؛ تنها در سال گذشته بیش از 800 هزار جلد سند کاداستری و بیش از یک میلیون استعلام صادر و همچنین ده ها میلیون خدمات الکترونیکی ارایه شده که این امر اثر ملموس و قابل توجهی برکاهش هزینه های اقتصادی مردم سفرهای درون شهری و صرفه جویی در کاغذ وحفظ محیط زیست داشته است .

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران، تعامل کارآمد را راهبرد ثبت استان تهران در اجرای سیاست ها بر شمرد و خاطرنشان کرد: یقین دارم که  مشارکت و مدیریت جهادی، اجرای قوانین و مقررات و به ثمر رسیدن برنامه ها را کم هزینه تر و مطلوبتر می كند.

 

وي ایستادگی و تقابل معدود افراد در اجرای ثبت آنی را ناشی از دلبستگی آنان بــه روش های سنتی و باور به کتابت دانست که تحول و تغییر پذیری را بر نمی تافتند .

 

در ابتدای این نشست؛ دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفترياران با اشاره به افتخار آمیز بودن اجرای ثبت آنی، موفقیت این طرح را فراملی و فرامنطقه ای خواند و گفت : به اذعان برخی کشورهای توسعه یافته، ایران از جمله کشورهای موفق در حوزه ثبت اسناد رسمی است.

 

وي همچنین مدیران و کارکنان ثبت را افرادی دلسوز، خدوم و خدمت گزار بر شمرد .

 

در ادامه خنداني، مدير بازرسي كانون مسائل و مشكلات حوزه بازرسي را در جمع مديران واحدهاي ثبتي استان تهران مطرح كرد و مقرر شد بازرسي ها با همكاري واحد بازرسي استان تهران هم چنان ادامه يابد.

 

وي تاكيد كرد: با سردفتراني كه به ويژه در حوزه اسناد خودرو به هر شكلي رعايت قوانين و مقررات و بخشنامه هاي مربوطه را انجام ندهند، با سرعت و قاطعيت برخورد لازم انجام خواهد شد.

 

جمشيدي، دبير هيات مديره و مدير فن آوري كانون هم در اين نشست و در جمع مديران ثبت، درخصوص سامانه سي پي ام اس صحبت هايي را مطرح كرد.

 

در این نشست که اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، روسای مناطق ثبتی استان تهران و مدیران حضور داشتند در راستای روان سازی امور و رفع برخی ابهامات، سوالاتی مطرح شدکه توسط مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان پاسخ داده شد .

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/06/05