کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 02 ارديبهشت 1400

دفترخانه ها 17 میلیون مشاوره رایگان به شهروندان ارائه کردند

دفترخانه ها 17 میلیون مشاوره رایگان به شهروندان ارائه کردند
دبیر همایش روز 6 دی گفت: سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیون خدمت مشاوره مجانی توسط دفاتر اسناد رسمی به مردم ازائه داده شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران،‌ محمد عظیمیان در همایش روز 6 دی (سالروز گرامیداشت روز اسناد رسمی) که عصر چهارشنبه در تالار وزارت کشور برگزار شد گفت: شش دی ماه که مصادف با ۲۸۲ روز سال و برگرفته از ایه ۲۸۲  سوره بقره آیه مداینه به عنوان روز کاتبین بالعدل و دفاتر اسناد رسمی نامگذاری شده است، بر خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمی مبارک باد.

 

گرامیداشت خادمین حوزه ثبت مالکیت و تنطیم روابط حقوقی اشخاص، پرچمداران امنیت اقتصادی و تاثیر گذاران درامنیت روانی و اجتماعی جامعه، آنهایی که در بهداشت قضایی نقش بی بدیل دارند و طرح دعاوی را به حداقل و صفر میرسانند. همچنین از مرزهای جغرافیایی پاسداری میکنند و بر بودجه دولت میلیاردها تومان افزایش میدهند.

 

دفاتر با گستردگی قابل توجه در تمام حوزه های شهری و  بهره مندی از ۷۳۰۰ سردفتر حقوقدان و دفتریار و بیش از ۳۰ هزار کارمندان فارع التحصیل حقوق سهمی ممتاز در خدمات عمومی به افراد جامعه دارند.

 

سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیون خدمت مشاوره مجانی توسط دفاتر اسناد رسمی به مردم ازائه داده شده است. این نشان دهنده پتاسیل قابل توجهی است که می‌ تواند موثر بر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باشد.

 

روز ۶ دی روز گرامیداشت خدمات و قدردانی از زحمات حافظان اسناد رسمی است. برای برگزاری این کمترین تقدیر همچون سالهای گذشته کمیته برگزاری مراسم تشکیل و طی جلسات متعدد و تنطیم بودجه بین استانهای مربوطه برای برگزاری باشکوه ابلاغ و تالار کشور با عنایت به ظرفیت بالای آن مراسم همکاران سردفتر تهران درنظر گرفته شد با دعوت از روسای قوا نظام و مدیران و مشاورین و مهمانان داخلی و خارجی و همه کسانی که نقشی در توسعه اسناد رسمی داشتند دعوت شدند و سعی کردیم این روز خجسته موثر باشیم.

تاریخ ارسال خبر: 
96/10/07