کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 02 ارديبهشت 1400

مشاور عالی اتحادیه جهانی سردفتران:ایران از پیشرفته ترین کشورها در الکترونیکی کردن اسناد است

مشاور عالی اتحادیه جهانی سردفتران:ایران از پیشرفته ترین کشورها در الکترونیکی کردن اسناد است

دکتر ژان پل دکور مشاور عالی اتحادیه جهانی سردفتران با معاون قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شورای عالی سردفتری در ایران دیدار کرد.


به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران،‌ دكور در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در الکترونیکی کردن اسناد یادرآور شد با توجه به پیشرفت های چشمگیر در حوزه الکترونیکی کردن اسناد، ایران جزء پیشرفته ترین کشورها در این زمینه است.


ژان پل دکور با بیان اینکه ایران در این زمینه از کشور فرانسه هم جلوتر است گفت:  در فرانسه احراز هویت افراد در زمان ثبت سند با اثر انگشت انجام نمی شود، در صورتي كه در كشور ايران شاهد ثبت اثر انگشت در زمان تنظيم سند هستيم كه اين خود نشان از پيشرفته بودن كشور ايران در حوزه الكترونيكي كردن اسناد است.


وی ضمن تشکر از حوزه سردفتری اسناد رسمی در ایران، کشورمان را یکی از بخت های پیوستن به اتحادیه جهانی سردفتران دانست و افتخار این اتحادیه را داشتن ایران بزرگ در کنار سایر کشورها عنوان کرد.


در این دیدارها دکتر احمد تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رئيس سازمان ثبت اسناد و املاك  و  دكتر محمدرضا دشتی اردکانی  رئيس كانون سردفتران و دفترياران و رئيس شوراي عالي سردفتري در زمینه های پیشرفت نهاد سردفتری و الکترونیکی کردن اسناد توضیحاتی را بیان کردند.

تاریخ ارسال خبر: 
96/11/22