کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

دیدار رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با معاون وزیر دادگستری فرانسه

دیدار رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با معاون وزیر دادگستری فرانسه

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و خانم "والری دونیو" در محل وزارت دادگستری فرانسه با یکدیگر‌ دیدار و گفتگو کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران در این دیدار محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، ضمن تشریح نظام حقوقی حاکم بر دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد: سند رسمی و نظام سردفتری در جمهوری اسلامی ایران از جایگاه بسیار بالا و ارزشمندی برخوردار است.

 

وي با اشاره به حمایت کامل حاکمیت جمهوری اسلامی از سند رسمی اظهار داشت: در ایران سردفتران ضامن برقراری نظم و امنیت حقوقی در کشور هستند.

 

رئیس شورای عالی سردفتران و دفتریاران کشورمان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و حمایت‌های سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور از نظام سردفتری در ایران تاکید کرد: اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته طی سالهای اخیر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منجر به ایجاد تحولات چشمگیری در حوزه سردفتری به خصوص در زمینه استفاده از تکنولوژی‌های مدرن در تولید اسناد و الکترونیکی شدن فرآیندها شده است.

 

همچنين والری دونیو، معاون وزیر دادگستری فرانسه ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و هیئت همراه ابراز امیدواری کرد؛ همکاری‌های مستمر و دوجانبه در عرصه‌های حقوقی و سردفتری بین فرانسه و جمهوری اسلامی ایران گسترش یابد.

 

معاون وزیر دادگستری فرانسه با اشاره به گزارش رئیس کانون سردفتران و دفترياران ایران، تحولات صورت گرفته در حوزه تنظیم اسناد و دفاتر اسناد رسمی در جمهوری اسلامی ایران را بسیار مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری كرد، الگوی اجرا شده در ایران بتواند مورد استفاده بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌ قرارگیرد.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
96/12/12