کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

تویسرکانی: نهاد سردفتری امروز اثبات کرده که یک نهاد ضروری و مهم برای جامعه است

تویسرکانی: نهاد سردفتری امروز اثبات کرده که یک نهاد ضروری و مهم برای جامعه است

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در ديدار نوروزي با روساي كانون‌ها و جوامع سردفتران و دفترياران سراسر كشور گفت: امروز نهاد سردفتري اثبات كرده كه يك نهاد ضروري و مهم براي جامعه است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، تويسركاني با تبريك سال نو و ايام ماه مبارك رجب، با اشاره به  همراهي كانون سردفتران در اجراي سياستهاي سازمان ثبت بر خدمت رساني بهتر و افزايش اعتماد مردم به این نهاد حقوقی تاکیدكرد.

 

وي همچنین بر تشكيل جلسات  مستمر با اعضاي شوراي‌عالي كانون ها و جوامع سردفتري استانها تاكيد و از تشكيل اين شورا ابراز خوشحالي كرد و افزود: اميدوارم با تحقق عملي اين شورا كه حاصل خرد جمعي سردفتران از سراسر كشور است،‌شاهد تحولات خوبي باشيم.

 

تويسركاني با اشاره به اینکه از ابتدای حضور خود در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اصرار در به روز رسانی  و اصلاح در قانون دفاتر اسنادرسمي داشتم،گفت: از ابتداي ورودبه سازمان تمايل به تغييرات جدي در قانون دفاتر اسناد رسمي داشتم و در اين مدت گام هاي خوبي برداشته شده است.

 

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور،سامانه ثبت الكترونيك اسناد را به عنوان مجموعه ابزاري مهم در اختيار مردم و جامعه براي نظم بخشيدن به معاملات مردم دانست كه تاثيرات مهمي در عرصه‌هاي اجتماعي و قضايي دارد.

 

تويسركاني به مخالفت‌ها براي حذف استعلامات يا راه اندازي ابتدايي سامانه ثبت الكترونيك اسناد اشاره كرد و گفت: ‌هميشه در ابتدا ممكن است مشكلاتي وجود داشته باشد اما ضروي است كه بتوانيم به صورت عملی،خود را به عنوان يك نهاد موثر ثابت كنيم.

 

وي با اشاره به اينكه بايد همواره نگاهي به آينده داشت و گذشته را از ياد نبرد،‌گفت: امروز نهاد سردفتري اثبات كرده يك نهاد ضروري و مهم براي جامعه است. در گذشته،امكان رصد كردن اسناد صادره چندان وجود نداشت چون سازمان چندين هزار جزيره مستقل بود كه هر لحظه ممكن بود براي هريك از آنها اتفاقي بيفتد. با راه اندازي سامانه ثبت الكترونيك اسناد همه اين جزيره ها متحد شده و امروزه اعتماد بسياري احيا شده و اثبات كرده كه اين نهاد، يك نهاد موثر در عرصه اقتصادي و اجتماعي در جامعه است.

 

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با بيان اينكه هنوز در بخشي امور نياز به ارتقا داريم،‌ اظهار كرد: چندين سال است جلسات متعدد و مکرر با سازمان امور مالياتي داشته‌ايم و عمدتا براي اينكه در امور تنظیم اسناد رسمي تسهيل شود،‌جلسات مستمري برگزار كرده‌ايم و حتی علیرغم اينكه چند سالي در مضایغ مالي و محدودیتهای بودجه در كشور قرار داشته ايم، اولويت اول ما اصلاح سيستم ها بود و بخش قابل توجهی از اعتبارات  سازمان ثبت براي تهيه نرم افزار موردنیاز، ایجاد و تکمیل زیرساختها و  سامانه و بانکهای اطلاعاتی  براي تسهيل كار دفاتر اسناد رسمي و مردم صرف شده است.

 

همچنين در ابتداي اين ديدار محمدرضا دشتي اردكاني، ‌رييس كانون سردفتران و دفترياران ضمن تبريك سال نو به بيان گزارشي از عملكرد اين كانون در سال گذشته پرداخت و اعلام كرد: مجموعه هيات مديره كانون و همه دفاتر اسنادرسمي سراسر كشور آماده خدمت رساني به مردم عزيز كشورمان و همكاري بيش از پيش با سازمان ثبت اسناد و املاك كشور هستند.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/01/19