کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

دیدارخزانه‌دار و عضو دادگاه بدوی انتظامی سردفتران و دفتریاران با مدیرکل ثبت آذربایجان غربی

دیدارخزانه‌دار و عضو دادگاه بدوی انتظامی سردفتران و دفتریاران با مدیرکل ثبت آذربایجان غربی

خنداني، خزانه دار ومسئول بازرسي كانون و هاشمي بافقي، عضو دادگاه بدوي انتظامي سردفتران ودفترياران به اتفاق هيات مديره كانون آذربايجان غربي با مديركل ثبت اسناد و املاك اين استان ديدار كردند.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، خنداني تامين ساختمان مناسب و ديدار با سردفتران ودفترياران استان آذربايجان غربي را از اهم اهداف سفر به اين استان برشمرد و گفت: با توجه به قدمت تاسيس وسابقه خدمات درخشان،دفاتر اسناد رسمي نشان داده اند كه در اجراي اصل ٤٤ قانون اساسي وافزايش صلاحيت‌ها در رديف مطمئن ترين نهادها هستند كه  توجه مسئولين و تلاش همكاران و كانونها وجوامع به اين موضوع را مي‌طلبد.

 

وي با اشاره به تلاش كانونها وجوامع در تصويب بودجه ٩٦ در خصوص بندهاي قانوني مربوط به حوزه دفاتر اسناد رسمي آن را ستودني خواند و ادامه داد: در سال ٩٧ لايحه جديد قانون ارزش افزوده مطرح خواهد بود كه نظر به خدماتي بودن كار دفاتر بايد از رديف شموليت ارزش افزوده خارج شوند.

 

مسئول بازرسي كانون همچنين پوشش‌هاي درماني واحد درمان وميانگين مدت دو هفته اي در پرداخت‌ها را رضايت بخش دانست و گفت: فرانشيز واحدهاي درماني طرف قرارداد با تصويب هيات مديره از ١٥ درصد به ١٠ درصد كاهش يافته وهيچ فرقي درشكل ونوع پرداخت فرانشيز بين همكاران در استان تهران و ساير استانها وجود ندارد.

 

خزانه دار كانون گفت: پرداخت وام صندوق تعاون قبلاً با اخذ وثيقه بوده كه متعاقباً با تصويب هيات مديره با چك تضمين شده دو نفر همكار پرداخت مي‌شود وسود وامها نيز از ١٢ درصد به ٤درصد تقليل يافته است.

 

در ادامه هاشمي بافقي عضو دادگاه بدوي انتظامي سردفتران و دفترياران نيز با تشريح روند رسيدگي به پرونده هاي مطروحه در دادگاههاي انتظامي تهران گفت: با اجراي سامانه ثبت الكترونيك اسناد، ورودي پرونده‌ها به دادگاه به شكل چشمگيري كاهش يافته است.

 

وي ادامه داد: تنقيح بخشنامه‌هاي ثبتي توسط دفتر حقوقي كانون انجام شده و در آينده نزديك با تائيد سازمان در اختيار همكاران قرار مي‌گيرد.

 

همچنين مهندس جوان كيا، مديركل ثبت استان آذربايجان غربي با بيان اينكه با راه اندازي ثبت آني بسياري از امورات دفاتر  اسناد رسمي تسهيل وخدمت رساني به شهروندان با سرعت و دقت لازم وكافي انجام مي پذيرد، از اقدامات وعملكرد سران دفاتر ودفترياران در سطح استان ابراز خرسندي كرد.

 

درادامه فتح الهي، رييس كانون سردفتران و دفترياران آذربايجان غربي نكاتي را در خصوص الويت دفترياران شاغل براي شركت در آزمون سردفتري نسبت به ساير افراد مطرح كرد و مرقومه اي را جهت تحويل  به رياست شوراي عالي كانونها و جوامع به خزانه دار كانون تحويل داد.

 

اين ديدار با دعوت قبلي هيات مديره كانون استان آذربايجان غربي برگزار شد.

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/02/08