کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

بازدید رییس و هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران از دفتر 25 تهران

بازدید رییس و هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران از دفتر 25 تهران

رييس و هيات مديره كانون سردفتران و دفترياران روز گذشته از دفتر اسنادرسمي 25 تهران و موزه مستقر دراين دفتر بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، رييس كانون سردفتران و دفترياران در اين جلسه  ضمن گرامي داشت ماه مبارك رمضان، درخصوص تاريخچه و قدمت سردفتري اسناد رسمي سخن گفت.

 

محمدرضا دشتي اردكاني تدوين و گردآوري تاريخچه سردفتري را كاري ارزشمند و ماندگار دانست و آن را باقيات و صالحات و كمكي به نسل آينده عنوان كرد.

 

وي با تقدير از زحمات فراوان عبدالعلي سلطاني سردفتر 25 تهران در جمع آوري اسناد قديمي، گفت: تلاشهاي جناب سلطاني در گردآوري اسناد كه نشان دهنده سابقه و قدمت كار است، قابل تقدير است و بايد از ظرفيت سردفتران و دفترياران اسنادرسمي در همه زمينه ها بهره برده شود، به خصوص در زمينه راه اندازي موزه كانون كه استفاده از دانش و تجربه ايشان راهگشا خواهد بود.

 

دشتي اردكاني موزه را نشان دهنده اصالت كار دفاتر اسناد رسمي به افكار عمومي دانست و ادامه داد: چنين مركزي مي تواند به مثابه آموزشگاهي براي آشنايي مردم نسبت به اسناد قديمي باشد و بايد از ظرفيت آقاي سلطاني و افراد مشابه در صنف استفاده شود.

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران تكريم پيشكسوتان صنف كه با تلاش و سلامت كار باعث ارتقاي جايگاه سردفتري شدند را از ضروريات دانست و بر الزام آن تاكيد كرد.

 

همچنين در اين جلسه،‌ سلطاني سردفتر اسناد رسمي 25 تهران هم از تلاش ها در زمينه جمع آوري و راه اندازي موزه در دفتر اسنادرسمي خود سخن گفت و اظهار داشت: در ابتدا گمان نمي كردم كه اين تعداد اسناد جمع آوري شود ولي به مرور با شروع اين كار كه از علايقم بود، افراد زيادي از همكاران و مردم اسناد قديمي خود را به موزه اين دفتر سپردند.

 

وي با بيان اينكه در ابتداي راه اندازي به مدت يكسال دفاتر قديمي دفتر اسناد رسمي خود را مطالعه مي كرده است گفت: زماني كه به ارزش اسناد پي بردم و با علاقه گردآوري را شروع كردم،‌ با استقبال عمومي رو به رو شدم و اين امر خود باعث شد افراد زيادي با علم به اينكه اسناد آنها در جاي مناسبي نگهداري مي شود،‌اسناد خود را به موزه اين دفتر سپردند.

 

سلطاني راه اندازي موزه كانون سردفتران را در راستاي تقويت هويت سردفتري اسنادرسمي امري بي نظير و قابل توجه دانست و اعلام كرد در اين زمينه ياري رسان كانون خواهد بود.

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/03/02