کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 03 ارديبهشت 1400

دشتی اردکانی: سردفتران و دفتریاران از موفق‌ترین و متعهدترین خانواده‌های ایرانی به شمار می‌روند

دشتی اردکانی: سردفتران و دفتریاران از موفق‌ترین و متعهدترین خانواده‌های ایرانی به شمار می‌روند

محمدرضا دشتي اردكاني در پيامي سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا(س) و امیرمومنان علی(ع) و روز ازدواج و خانواده را به خانواده سردفتران و دفترياران تبريك گفت.

 

 

بسمه تعالي

سالروز پيوند آسماني حضرت فاطمه زهرا(س) و امیرمومنان علی(ع) و روز "ازدواج و خانواده" را صميمانه به تمامي شيعيان راستين آن امام همام، به ويژه خانواده گرامي سردفتران و دفترياران در كشور تبريك و تهنيت عرض مي نمايم.

 

ازدواج حضرت فاطمه زهرا(س) و امیرمومنان علی(ع) را مي توان از مهم ترین اتفاقات تاریخ تشیع برشمرد. پيوند مباركي كه ثمره آن درخت گهربار امامت و ولايت و بسط آرامش ، معنويت و مهرورزي در جهان است.

 

در تاریخ اسلام، خواستگاران زیادی برای ازدواج با حضرت زهرا(س) ذکر شده است اما شایسته ترین فرد حضرت علی(ع) بود و جز او كسي لياقت همسري فاطمه را نداشت. اميرالمومنين علي (ع) با پشتوانه عظمت اخلاقي و مهرباني فاطمه(س)، نهال نوپاي اسلام را بارور نمود و عدل و داد و برابري را در ميان مسلمانان گسترش داد. ثمره اين پيوند آسماني فرزنداني از جنس نور، حكمت و شجاعت است. سه فرزند كه هركدام راه تازه اي پيش روي اسلام و مذهب تشيع گشودند. امام حسن مجتبي (ع) كه شبيه ترين فرد به پيامبر اعظم اسلام(ص) بود و درس تدبير و شكيبايي به شيعيان آموخت. امام حسين (ع) كه اسلام را با خون خود حياتي دوباره بخشيد و زيباترين و باشكوه ترين حادثه تاريخ را خلق نمود و زينب كه الگوي بي بديلي از شجاعت ، اصالت و صبر آفريد و در روزگار خفقان و استبداد بني اميه، چهره كريه ظالم را براي همگان افشا كرد تا نام او به عنوان شجاع ترين زن در تاريخ اسلام ثبت و ضبط گردد.

 

پیوند مبارک و آسمانی علي(ع) و فاطمه(س) صورت گرفت تا این دو درکنار هم الگوی خانواده مسلمان و مرجعی برای سبک زندگی اسلامی باشند.

 

خانواده بزرگ سردفتران ،دفترياران و كارمندان دفاتر اسناد رسمي مي توانند از زندگی این دو بزرگوار درس صداقت،  ایثار، فداکاری، شجاعت، خوشرویی، اخلاق نیک و تربیت سالم را بیاموزند. جوانان نيز با الگوگیری از زندگی این دو بزرگوار، زندگی را ساده و به دور از تجملات آغاز کنند تا موفق و سعادتمند باشند.

 

امروز به عنوان روز ازدواج و خانواده نيز نامگذاري شده است. خانواده نهادي است كه در آن شخصيت ،هويت و جهان بيني انسان شكل مي گيرد و او را به اوج مي رساند. در جامعه سردفتران و دفترياران ازدواج هاي موفق و عزتمندانه ي فراواني شكل گرفته است. خانواده سران دفاتر، دفترياران و كارمندان يكي از موفق ترين و متعهدترين خانواده هاي ايراني به شمار مي روند و براي بسياري از زوج ها دفترخانه، خانه دوم و محل امني براي كار ،تلاش، ابراز محبت و خدمتگزاري به مردم است. اميدوارم همكاران خوب من در دفاتر اسنادرسمي با الگوگيري از شخصيت و منش يكتاي حضرت اميرالمومنين علي(ع) و فاطمه زهرا(س) در محيطِ خانه و دفترخانه با انگيزه، سرزنده و موفق باشند و با پشتوانه آرامش و معنويت جاري در خانواده، جامعه را از رايحه دلپذير خدمت، تعهد و صداقت سرشار نمايند. 

 

اميد است دعاي خير خانواده سردفتران و دفترياران بدرقه راه ما در كانون باشد.

 

محمدرضا دشتي اردكاني

رئيس كانون سردفتران و دفترياران

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/05/22