کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 09 اسفند 1399

دیدار مدیر کل ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک با رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

 دیدار مدیر کل ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک با رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

به گزارش روابط عمومی كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، در این دیدار دکتر تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به سابقه دوستی بین کشور ایران و دانمارک گفت: می توانیم این دوستی را در حوزه مالکیت معنوی عمیق تر کنیم زیرا بخش عمده سرمایه هر کشور مالکیت های فکری بوده و آثار فعالیتهای ما می تواند در حوزه اقتصادی تاثیرگذار باشد.

وی گفت: ایران کشوری پهناور، با تنوع آب و هوایی و با ظرفیتهای بسیار بالا در خصوص تجارت، کشاورزی، اختراع، فعالیتهای صنعتی و معادن است که می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی باشد.

دکتر تویسرکانی با اشاره به تحصیل بیش از پنج میلیون دانشجو در دانشگاههای کشور گفت: کشور ایران با چنین ظرفیتی در حال رشد و توسعه است که البته دشمنان از این موضوع خوشحال نیستند.

وی افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وابسته به قوه قضاییه است و علاوه بر ثبت رسمی مالکیت های اراضی و املاک وظایف دیگری نظیر: ثبت شرکتها و موسسات، ثبت اختراعات و علائم تجاری، مدیریت دفاتر اسناد رسمی را نیز برعهده دارد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه ایران مصمم  و متعهد است تا امنیت سرمایه گذاری شرکتهای خارجی را فراهم کند و حقوق این سرمایه گذاران را رعایت نماید افزود: توسعه فعالیت سازمان ثبت با سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) نشان دهنده جدی بودن ما در حفظ حقوق مربوط به علائم تجاری، طرح های صنعتی و اختراعات است.

وی گفت: امضاء تفاهم نامه فی مابین دوکشور در خصوص مالکیت معنوی و تبادل نظر و تجربیات و برگزاری دوره های آموزشی و کارگاههای عملی می تواند آثار بسیار خوبی برای دوکشور در زمینه ارتقاء وضعیت موجو داشته باشد.

دکتر تویسرکانی با اشاره به این موضوع که حضور صاحبان سرمایه در برخی از کارگاه های آموزشی می تواند در افزایش اطمینان آنان در سرمایه گذاری کمک کند گفت: اطلاع رسانی صحیح به بخش خصوصی می تواند به تجار و صاحبان شرکتها در خصوص سرمایه گذاری اطمینان دهد تا مشارکت بهتری در راستای توسعه اقتصادی داشته باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه مرجع ثبت شرکتها در کشور ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک است و می توانیم در زمینه ثبت شرکت خارجی همکاری خوبی داشته باشیم.

وی در پایان گفت: با توجه به امضاء تفاهم نامه بین مرکز مالکیت معنوی ایران و اداره کل ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک انگیزه خوبی در خصوص سرمایه گذاری اقتصادی وجود دارد که بطور مشخص در صنعت داروسازی مشهود است.  

سورنسن مدیر کل ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک ضمن ابراز خرسندی از همکاری موثر بین دوکشور در خصوص مالکیت معنوی، امضاء تفاهم نامه و اجرایی شدن رسمی آن از روز گذشته در سفارت دانمارک گفت: با همکاری بسیار خوب مرکز مالکیت صنعتی ایران تا الان این پروژه نتایج خوبی داشته و این جای بسیار خوشحالی دارد و امید واریم برای سه سال آینده این همکاری خوب ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به این موضوع که تا قبل از عید نوروز 21 هیات دانمارکی در چهار چوب تفاهم نامه امضاء شده به ایران می آیند گفت: خبر دارم بسیاری از شرکت های دانمارکی از امضاء این تفاهم نامه  خوشحال هستند مخصوصا شرکت داروسازی دانمارک که در ایران در حال احداث یک شرکت داروسازی است.

تاریخ ارسال خبر: 
97/06/17