کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 06 اسفند 1399

سیستم ثبت اسناد کشور اجازه جعل هویت را نمی‌دهد

سیستم ثبت اسناد کشور اجازه جعل هویت را نمی‌دهد
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: زمینه‌های ارتکاب تخلف و جعل در این سازمان از بین رفته و سیستم ثبت اسناد کشور دیگر اجازه جعل هویت را نمی‌دهد.
به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نقل از روزنامه حمايت،احمد تویسرکانی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان مناطق ثبت اسناد و املاک شمال و شرق اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: زمینه‌های ارتکاب تخلف و جعل در سازمان ثبت از بین رفته است، زیرا در گذشته جعل هویت مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کرد ولی امروز سیستم‌های موجود، دیگر اجازه این کار را نمی‌دهد. رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یادآورشد: با اِسکن انگشت و فراخوان بانک هویتی اشخاص، امکان ارتکاب جعل نیز از بین رفته است. وی اظهارکرد: در گذشته، برخی از تخلفات در حوزه ثبت شرکت‌ها ناشی از تعیین نام بود که باید در دفاتر جستجو می‌شد که این امر هم اکنون به بانک هویتی تبدیل شده و در بستر اینترنت در اختیار عموم قرار گرفته است. به گزارش ایرنا، تویسرکانی تصریح‌کرد: سعی ما این است که روش‌های ارتکاب جرم از بین برود و ارزیابی جامعه هم این است که بسیاری از زمینه‌های تخلف از بین رفته است.

وی در ادامه گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک با اصلاح و استقرار سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود، تفاوت چشمگیری نسبت به گذشته پیدا کرده است.


پایش و بازرسی‌های مستمر در دستور کار 


تویسرکانی افزود: پایش و بازرسی‌های مستمر، هم اینک در دستور کار سازمان ثبت استاد و املاک قرار دارد تا اگر نقص و اشکالی هم در کار وجود داشته باشد، مرتفع شود.


رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه‌کرد: وضعیت این دستگاه از نظر سرعت در خدمت به مردم، امکان شفافیت، جستجو و حفظ سوابق و ثبت مالکیت، ارتقا یافته است.


وی آرشیو سوابق 80 ،90 ساله ثبت در اصفهان را از اقدام‌های سازمان ثبت اسناد و املاک عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیش از دو میلیون برگ از پرونده‌های ثبتی استان، اسکن و سیستم‌ها به روز شده است. تویسرکانی تصریح‌کرد: همچنین در برخی از ادارات ما، ثبت گردش فیزیکی پرونده‌ها که در گذشته مشکلات ایجاد می‌کرد، حذف شده است و این کار از طریق الکترونیکی انجام می‌شود.


رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: همچنین در برخی از نواحی ثبت که ساختمان مناسبی وجود نداشت، ساختمان جدید، احداث و زمینه خدمت‌رسانی به مردم بهتر و سریعتر شده است

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/06/26