کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 11 اسفند 1399

دیدار هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران گلستان با نماینده ولی فقیه و عضو مجلس خبرگان رهبری در استان

دیدار هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران گلستان با نماینده ولی فقیه و عضو مجلس خبرگان رهبری در استان

هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان گلستان با نماینده ولی فقیه و عضو مجلس خبرگان رهبری در استان ديدار كردند.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران گلستان در آستانه ششم دي ماه، روز گراميداشت دفاتر اسناد رسمي با حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه گرگان ديدار كردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین شاهینی، استاد حوزه و دانشگاه و سردفتر اسناد رسمي در گرگان ضمن تشریح اهمیت سندرسمی در زندگی انسانها با اشاره به متنی از کتاب خلاف شیخ طوسی، مراجعه به عالمان برای تنظیم و ثبت مراودات اقتصادی و اجتماعی،شهادت ها و اقاریر و.... را دارای سابقه هزار ساله دانست و نهاد سردفتری را ریشه دارترین نهاد مدنی معرفی کرد.

 

معصومی، رییس کانون گلستان هم در اين ديدار به نقش دفاتراسنادرسمی در وصول حقوق دولتی و درآمدزایی به نفع دولت پرداخت و از امام جمعه استان درخواست كرد درخطبه های نماز جمعه اين استان نكاتي درجهت روشنگری افکار عمومی نسبت به اهمیت سندرسمی نزد محاکم و دولت بيان شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ضمن تاکید بر اهمیت سندرسمی در کشور، جهت رفع منازعات در دادگاه‌ها، مهمترین سرمایه نظام اسلامی را اعتماد عمومی دانست و گفت: شایسته است همگی بخصوص سران دفاتر دقت کنند که به این سرمایه لطمه ای وارد نشود.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و عضو مجلس خبرگان در ادامه با بيان اينكه در کار دفاتراسنادرسمی هم حق الناس و هم حق الله مطرح است، اظهار داشت: هر دو جنبه باید به دقت رعایت شود. این قشر بعنوان فرهیخته‌ترین اقشارجامعه باید جهت حفظ اعتماد عمومی دغدغه بیشتری داشته باشند و با ارائه کار مطلوب و درچارچوب قوانین، جامعه را به سمت نظم حقوقی رهنمون سازند تا زمینه کمتری برای مراجعه به محاکم قضایی فراهم شود.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
97/10/03