کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 03 مهر 1400

ارائه خدمات ارزان‌قیمت در دفاتر اسناد رسمی

ارائه خدمات ارزان‌قیمت  در دفاتر اسناد رسمی

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان گفت: ارائه خدمات ارزان را در دفاتر اسناد رسمی باید گسترش دهیم تا مردم به مراجعه به این دفاتر متمایل شوند.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران ودفترياران به نقل از روزنامه حمايت، مهدی بهرامیان گفت: ازجمله مواردی که می‌تواند در کاهش معضلات اجتماعی مردم به‌ویژه در عرصه حقوقی و کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی تاثیرگذار باشد همین دفاتر ثبت اسناد و املاک هستند که در سال‌های اخیر به حد کافی به آنها توجه نشده است. وی افزود: دفاتر اسناد رسمی می‌توانند سنگرهای حقوقی خوبی برای اهداف نظام باشند چون مردم در طول روز مراجعات زیادی به این دستگاه‌ها دارند. مسئول سازمان بسیج حقوقدانان بیان کرد: ارائه خدمات ارزان را در دفاتر اسناد رسمی باید گسترش دهیم تا مردم متمایل به مراجعه به بنگاه‌ها و دفاتر شوند.


وی بابیان اینکه باید برای تقویت دفاتر ثبت اسناد رسمی تلاش کنیم، اظهار کرد: در حال حاضر موضوعی که بسیاری از مسئولان قوه‌قضاییه به دنبال آن هستند حل مسئله اطاله دادرسی است که بستر آن در دفاتر ثبت اسناد رسمی درباره ارائه خدمات ارزان در مواردی همچون ثبت اسناد و املاک وجود دارد.


بهرامیان افزود: باید ارائه خدمات نوین در بحث دفاتر ثبت اسناد رسمی با توجه به امنیت اطلاعات افراد و لزوم اتقانگیری لحظه‌ای به‌منظور تقویت بستر اینترنت داخلی را دستور کار خود قرار دهیم تا با ارائه خدمات ارزان‌قیمت علاوه بر تقویت دفاتر ثبت اسناد رسمی از مشکلات مردم در این زمینه بکاهیم.


وی از برگزاری جلسه انجمن‌های تخصصی سازمان بسیج حقوقدانان در مشهد مقدس در اواخر مرداد با حضور مسئولان کشوری خبر داد و گفت: نقش بسیج در تحول با رویکرد عدالت‌محورانه و فساد‌ستیزانه بسیار مهم است البته بستر این تحولات نخبگان حقوقی کشور هستند و قوه قضائیه باید به آنها ازجمله سردفتران و دفاتر اسناد رسمی سطح کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد.

 تاریخ ارسال خبر: 
98/05/05