کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 02 مهر 1400

حضور رییس سازمان بسیج حقوقدانان کشور درکانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی

حضور رییس سازمان بسیج حقوقدانان کشور درکانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی

کانون سردفتران و دفترياران استان آذربايجان شرقي در جلسه‌اي ميزبان رييس سازمان بسيج حقوقدانان كشور بود.

 

به گزارش روابط عمومي كانون به نقل از سايت كانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي، جبارزاده، رييس كانون اين استان در اين جلسه با تاكيد بر ضرورت اعتبارزدايي از اسناد عادي و تسهيل پروسه تنظيم سند، به مهمترين دغدغه‌هاي اين روزهاي جامعه سردفتري اشاره و اظهار كرد: کاهش هزينه‌هاي ثبتي خصوصا در اسناد وسايل نقليه، تقسيم عادلانه اسناد،توسعه صلاحيت دفاتر اسنادرسمي، توجه ويژه به استقلال کانونهاي استاني، ايجاد بستر امن اينترنتي در رابطه با اسناد تنظيمي،برگزاري جلسات مستمر با مراجع قضايي و افزايش تحرير اسناد بصورت سالانه و مطابق با نرخ تورم از جمله مسائل روز جامعه سردفتري است.

 

وي با بيان اينكه اولين سندپيش فروش ساختمان در کشور در شهر تبريز به ثبت رسيده است گفت: كانون سردفتران و دفترياران اين استان برنامه‌هاي آموزشي، حمايتي و رسانه‌اي دررابطه با اسنادي چون پيش فروش ساختمان، مشارکت درساخت و تعهد به بيع را پيش بيني و در اولويت قرارداده است و تصميم دارد ضمن فرهنگ‌سازي، با مراجع قضايي،ثبتي و اداري هماهنگي‌هاي لازم را بعمل آورد.

 

دفترخانه‌ها مي‌توانند سنگرهاي حقوقي خوبي براي اهداف نظام باشند

 

در ادامه جلسه دکتر مهدي بهراميان، رييس سازمان بسيج حقوقدانان كشور با اشاره به مراجعات زياد مردم به دفاتراسنادرسمي،گفت: دفترخانه‌ها مي‌توانند سنگرهاي حقوقي خوبي براي اهداف نظام باشند.

 

وي با بيان اينکه بايد هزينه‌هاي تنظيم سند و ارائه خدمات به مردم در دفاتر اسناد رسمي كاهش يابد گفت: در اين صورت شاهد افزايش مراجعه مردم از بنگاه‌ها و نهادهاي غيررسمي به دفاتر اسناد رسمي خواهيم بود.

 

بهراميان با تاكيد بر تقويت دفاتر اسناد رسمي و استفاده از ظرفيت‌هاي مغفول مانده اين دفاتر، اظهار كرد: اين امر منجر به کاهش اطاله دادرسي و کاهش پرونده‌هاي قضايي شده و به تحقق برنامه‌هاي عدالت محورانه و فساد ستيز قوه قضائيه کمک شاياني خواهد کرد.

 

رييس سازمان بسيج حقوقدانان در پايان ضمن قدرداني از اقدامات کانون سردفتران و دفترياران استان آذربايجان شرقي درزمينه پيشگام بودن در رابطه با قرارداد پيش فروش ساختمان و ترغيب مردم به تنظيم اسناد در دفاتر اسناد رسمي؛ اين اقدامات را الگويي براي ديگران دانست و اعلام كرد سازمان بسيج حقوقدانان آمادگي حمايت از طرح‌هاي کارشناسي کانون اين استان را دارد.

 

در اين جلسه دکترعزيزي؛ مسئول بسيج حقوقدانان استان، اعضاي هيات مديره کانون سردفتران و دفترياران استان آذربايجان شرقي و جمعي از سردفتران و دفترياران استان نيز حضور داشتند.

 

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
98/05/08