کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک در گفت‌وگو با ایسنا: سالانه حدود یک‌ونیم‌ میلیون سند رسمی تک‌ برگ در کشور صادر می‌شود

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک در گفت‌وگو با ایسنا: سالانه حدود یک‌ونیم‌ میلیون سند رسمی تک‌ برگ در کشور صادر می‌شود

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به همراه مديرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزي در سفر يک روزه به شهرستان ساوه از اداره ثبت اسناد و املاک اين شهرستان بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدحسن بکائيان در حاشيه اين بازديد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه مرکزي، با بيان اهداف سفر به اين شهرستان گفت: اين سفر در ادامه بازديدهاي دوره‌اي از واحدهاي ثبتي در سراسر کشور و با هدف بررسي برنامه هاي محوله و در دست اقدام سازمان صورت مي‌گيرد و اينکه برنامه‌هاي ابلاغ شده تا چه حد نتيجه بخش و موثر بوده است.

 

وي با اشاره به اينکه يکي از اولويت‌هاي کاري سازمان اجراي طرح کاداستر است، افزود: اجراي طرح کاداستر که تهيه نقشه هوايي از اراضي و املاک کشور است يکي از برنامه هايي است که سازمان به‌ جد پيگيري کرده و با راه‌اندازي سيستم جامع املاك، سند مالكيت به صورت كاملا مكانيزه و با استفاده از اين روش صادر مي‌شود.

 

بکائيان كاهش اتلاف وقت ارباب رجوع براي صدور اسناد مالكيت را از مزاياي اجراي اين طرح برشمرد و تصريح کرد: اين طرح باعث تسريع در روند اجراي صدور اسناد مي‌شود و افراد با مراجعه به دفاتر اسناد رسمي مي‌توانند در حداقل زمان ممکن نسبت به نقل و انتقال املاک اقدام کنند.

 

وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با اشاره به طرح سند دار کردن املاک روستايي گفت: سند دار کردن املاک روستايي باعث افزايش ارزش افزوده املاک روستايي و هم‌چنين باعث ارتقاي روحيه ماندگاري روستاييان در زادگاه‌شان مي‌شود.

 

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم‌چنين با اشاره به صدور سند جهت شهرهاي زير 25 هزار نفر گفت: اين طرح نيز با مشارکت بنياد مسکن انقلاب اسلامي براي شهرهاي زير 25 هزار نفر که فاقد سند رسمي هستند اجرا مي‌شود.

 

بکائیان هم‌چنين از حذف اسناد قديمي و جايگزيني آن با سندهاي تک برگ جديد خبر داد و گفت: فعاليت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور براي صدور سند تک برگ از اواسط سال گذشته آغاز شده و سالانه حدود يک ميليون و 500 هزار سند رسمي در کشور صادر مي‌شود و اميدواريم بتوانيم به زودي تمامي اسناد را به شيوه جديد در اختيار مالکان قرار دهيم.

انتهاي پيام