کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: مسئولان برای تامین بیشتر رضایت مردم تلاش کنند

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: مسئولان برای تامین بیشتر رضایت مردم تلاش کنند

معاون رييس قوه قضاييه و رييس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مديران و مسئولان اين سازمان براي تامين و رضايت‌مندي بيشتر مردم تلاش مضاعفي داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، احمد تويسرکاني در سفر به استان مرکزي در جمع مديران و مسئولان ثبت اسناد استان مرکزي در اراک تصريح كرد: موقعيت اين سازمان به لحاظ حجم زياد ارتباطات مردمي و مجموعه خدماتي که ارائه مي‌دهد، بسيار حساس است.

 

وي با بيان اينکه سازمان ثبت به خاطر حجم زياد خدمات از جمله معدود دستگاه‌هاي اجرايي کشور است که همواره در معرض قضاوت عمومي قرار دارد، ادامه داد: بايد با همت مضاعف سطح خدمات‌دهي و ميزان رضايت‌مندي مردم را ارتقا دهيم.

 

معاون قوه قضاييه ادامه داد: ممکن است برخي دستگاه‌ها مسئوليت‌هاي حساسي داشته باشند اما به دليل اينکه مردم ارتباط مستقيمي با آنها ندارند نتوانند به راحتي اين دستگاه‌ها را مورد قضاوت قرار دهند.

 

تويسرکاني افزود: روزانه بخش قابل توجهي از اقشار مختلف مردم ارتباط مستقيمي با ادارات ثبت اسناد و املاک کشور دارند و در اين راستا توجه به رضايت‌مندي و شان و منزلت مردم امري ضروري است.

 

وي اظهار كرد: تبيين سياست‌هاي سازمان امري مهم و ضروري است زيرا نقشي بسيار مهم و اساسي در پيشبرد کارها دارد.

 

رييس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان كرد: گاهي نسبت به بعضي موضوعات و ماموريت‌ها خلاءها و نقايصي احساس مي‌شود که اگر به علل و ريشه موضوع بپردازيم، ناشي از عدم اطلاع به ويژه از سوي مديران است.

 

تويسركاني اضافه كرد: اگر مدير مجموعه اهتمام جدي در انجام امور مختلف داشته و نسبت به اهداف و ماموريت‌ها توجيه باشد، 80 درصد از مشکلات مرتفع مي‌شود.

 

وي يادآور شد: مديران و کارشناسان بايد به بازخورد عملکرد خود در محيط کاري و در اجراي سياست‌هايي که از سوي سازمان اعلام مي‌شود و يا در آينده نزديک اعلام خواهد شد، توجه جدي داشته باشند و از آنان درخواست مي‌شود ابهامات موجود در قوانين مورد عمل ثبتي را اعلام كنند تا نسبت به رفع اين ابهامات از سوي سازمان اقدام شود.

 

رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در ادامه، ادارات اجرايي ثبت را يک فرصت بسيار مهم براي دستگاه قضايي دانست و با بيان اينکه مفاد اسناد لازم‌الاجرا مکانيزم بسيار پيشرفته و با ارزشي دارد، تصريح كرد: در صورت اجرايي شدن اين مکانيزم قطعا دستگاه قضايي از عدم قبول دعاوي اسناد رسمي استقبال خواهد کرد زيرا فارغ از فرايندهاي دادرسي، ادارات ثبت خود خواهند توانست نسبت به اين دعاوي رسيدگي کنند که البته اين کار جديت و تلاش تمام همکاران را طلب مي‌کند.

 

تويسركاني کاهش مراجعات مردمي، ارتقا و بهبود و اصلاح فرايندها، ايجاد زيرساخت لازم جهت مکانيزاسيون امور ثبتي و خدمات‌رساني بيشتر در حوزه خدمات مجازي به مردم را از جمله سياست‌هايي دانست که موجب ايجاد تحول در سازمان و افزايش بهره‌وري و رضايت‌مندي ارباب رجوع خواهد شد.

انتهاي پيام