کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 25 خرداد 1400

رییس کانون سردفتران: 124 دفتراسنادرسمی در شش ماه نخست سال 90 بازرسی شد

رییس کانون سردفتران: 124 دفتراسنادرسمی در شش ماه نخست سال 90 بازرسی شد

رييس كانون سردفتران و دفترياران از بازرسي 124 دفتراسنادرسمي در شش ماه نخست سال جاري توسط اين كانون خبر داد.

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، دشتی اردكانی، در مراسم افتتاح كتابخانه تخصصی كانون سردفتران و دفتریاران با ابراز خرسندي از افتتاح نخستين كتابخانه تخصصي كانون سردفتران، اين كتابخانه را پايگاهي فرهنگي و علمي براي خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمي دانست كه پيش از اين جايگاه آن خالي بود.

 

وي در ادامه به ارايه گزارشي از عملكرد واحدهاي مخلف كانون سردفتران در شش ماهه نخست سال جاري پرداخت و گفت: از ابتداي سال جاري تا آبان ماه تعداد 123 میلیارد و 466 میلیون و 988 هزار و 573 ریال به عنوان حق بیمه بازنشستگی و مستمری پرداخت شده است.

 

وی میزان هزینه های درمانی پرداخت شده در اين مدت را 30 میلیارد و 312 میلیون و 632 هزار و 504 ریال عنوان كرد و گفت: تا پایان آبان ماه امسال 246 فقره مفاصا حساب از سوی كانون سردفتران و دفتریاران صادر شد كه از این میزان 131 فقره مربوط به تهران و بقیه مربوط به شهرستان ها بود.

 

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران ادامه داد: هم اكنون استان های اصفهان، خراسان رضوی و شمالی، فارس، البرز، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی و غربی، كرمانشاه، سیستان و بلوچستان، لرستان، گلستان، قم، قزوین، یزد و هرمزگان دارای ساختمان جامعه سردفتران هستند و استان های مركزی، خوزستان، كرمان، كردستان، اردبیل، زنجان، بوشهر، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، چهارمحال و بختیاری، كهكیلویه و بویراحمد و ایلام فاقد ساختمان هستند كه در صورت تامین بودجه تا پایان سال دارای ساختمان می شوند.

 

وی، سپرده گذاری به صورت ماهانه از محل سود سپرده های صندوق تعاون كانون، پرداخت وام بطور متوسط ماهانه به  200 نفر از محل واریز اقساط وام، مكانیزه شدن سیستم اداری، تعریف كدهای شناسه برای هر وام گیرنده و گسترش عملكرد و اطلاع رسانی از طریق پرتال را از فعالیت های صندوق تعاون این كانون در شش ماه اول سال برشمرد و تاكيد كرد كه با رایزنی با بانك ها كارمزد سپرده های صندوق تعاون از 15 درصد به 20 درصد افزایش یافته است.

 

وي اضافه كرد: همچنین برای 27 هزار و 304 نفر دفترچه های درمانی صادر شد و از ابتدای سال 90 تا آبان ماه حدود یك میلیارد هزینه درمانی پرداخت شده است.

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران خاطرنشان كرد: در شش ماه نخست سال جاري دفتر حقوقی كانون سردفتران  به 124 مورد پرسش حقوقی و ثبتی پاسخ داده و كمیسیون حمایت و معاضدت قضایی به 180 نامه ارجاعی، 69 پرونده مربوط به رفع اختلاف سران دفاتر و دفتریاران پاسخ داده است.

انتهاي پيام